Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

19. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasnej Górze

0
Podziel się:

O bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego modlono się
w sobotę na Jasnej Górze podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców. Kierowcy spotkali się w
Częstochowie już po raz 19.

O bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego modlono się w sobotę na Jasnej Górze podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców. Kierowcy spotkali się w Częstochowie już po raz 19.

Jak co roku, w pielgrzymce uczestniczyli także policjanci, którzy nieustannie apelują o rozsądek na drogach.

"Modlimy się polecając polskich kierowców, ale nie tylko kierowców; to także piesi, rowerzyści, motocykliści - a więc uczestnicy ruchu drogowego, którzy tutaj, stając przed Obrazem Jasnogórskim, chcą powierzyć siebie, swoje podróże, bezpieczeństwo w nich, ale nade wszystko prosić o rozsądek, zdrowy rozsądek na polskich drogach"- powiedział, cytowany przez biuro prasowe sanktuarium, krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura.

Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: "Kierowcy i piesi świadkami miłości na każdej drodze". W pielgrzymce co roku uczestniczą przedstawiciele policji, którzy od lat apelują do kierowców o bezpieczną jazdę.

"Apelujemy przede wszystkim o rozsądek - to jest najważniejsze. Niestety okazuje się, że życie i zdrowie ludzkie na drodze jest bardzo ulotne" - zaznaczył podinspektor Armand Konieczny z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

"Najgorsze jest to, że gnamy przed siebie na oślep. Tak naprawdę ta nasza jazda samochodem to jest taka walka z czasem. Dlatego chcemy zawsze mówić o tym, że warto wyjechać pół godziny wcześniej, bo wtedy na pewno będzie bezpieczniej" - podkreślił policjant.

Głównym organizatorem pielgrzymki jest MIVA Polska - organizacja, która na co dzień zajmuje się zakupem środków transportu dla misjonarzy na całym świecie. W czasie pielgrzymki polscy misjonarze, wdzięczni za okazywaną im pomoc, modlą się o bezpieczne podróże.

Podsumowując ubiegły rok działalności dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki wyliczył, że dla krajów misyjnych jego organizacja zakupiła prawie 50 pojazdów: samochodów terenowych, motocykli i rowerów, a także zwierzęta pociągowe.

"Cieszymy się, że mogliśmy zakupić także ambulans dla szpitala misyjnego w Boliwii. Czekają nas jeszcze inne wyzwania, prośby, projekty, ale ufamy, że dzięki hojności, dobroci, otwartości polskich kierowców i przyjaciół MIVA Polska będziemy w stanie zrealizować te sprawy" - powiedział ks. Kraśnicki.

Mszy św. w intencji podróżujących po drogach przewodniczył bp Adolfo Uriona, ordynariusz diecezji Anatuya w Argentynie. Co roku w czasie pielgrzymki ma miejsce ceremonia poświęcenia pojazdów na parkingach wokół Jasnej Góry. (PAP)

kon/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)