Notowania

wiadomości
13.12.2013 09:56

23. Biennale Plakatu Polskiego Katowice 2013 - otwarcie wystawy

Ponad dwieście prac 122 artystów będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej 23. Biennale Plakatu Polskiego. Wernisaż odbędzie się w sobotę w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Wystawa będzie połączona z wręczeniem nagród.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad dwieście prac 122 artystów będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej 23. Biennale Plakatu Polskiego. Wernisaż odbędzie się w sobotę w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Wystawa będzie połączona z wręczeniem nagród. *

Biennale Plakatu Polskiego to impreza należąca do najważniejszych i najstarszych w kraju spotkań polskich artystów zajmujących się plakatem. Po raz pierwszy odbyło się w 1965 roku.

"Przy każdej edycji jesteśmy niezwykle pozytywnie zaskoczeni ilością nadsyłanych plakatów. Na 23. edycję nadesłano ponad 400 prac 159 artystów, z czego komisja kwalifikacyjna wybrała ponad 200 plakatów 122 twórców. Wśród nich są i nestorzy plakatu polskiego, jak i młodzi adepci sztuki" - powiedziała PAP Katarzyna Szymańska-Marzec z Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

W sobotę, podczas wernisażu odbędzie się też wręczenie nagród 23. Biennale Plakatu Polskiego Katowice 2013. Jury uhonoruje autorów najwybitniejszych plakatów nagrodami: Grand Prix, Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem oraz m.in. wyróżnieniami honorowymi.

Nagrody ufundowali m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasto Katowice, Związek Polskich Artystów Plastyków.

Grand Prix poprzednich dwóch edycji otrzymali - prof. Roman Kalarus (2009) oraz Agnieszka Ziemiszewska (2011).

Wystawę pokonkursową będzie można oglądać do 2 lutego. (PAP)

ktp/ as/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz