Notowania

wiadomości
07.09.2012 16:16

26 mln zł dofinansowania na modernizację pałacu w Rogalinie

26 mln zł dofinansowania ze środków unijnych otrzyma na modernizację Zespół Pałacowo-Parkowy w Rogalinie. Umowę w tej sprawie z ministrem kultury podpisał w piątek dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*26 mln zł dofinansowania ze środków unijnych otrzyma na modernizację Zespół Pałacowo-Parkowy w Rogalinie. Umowę w tej sprawie z ministrem kultury podpisał w piątek dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu. *

Zespół Pałacowo-Parkowy w Rogalinie jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Jak powiedziała w piątek PAP rzeczniczka muzeum Aleksandra Sobocińska, pieniądze będą przeznaczone na dokończenie rewaloryzacji i modernizacji obiektu.

Wyremontowane zostaną: m.in. powozownia, ujeżdżalnia, część pomieszczeń gospodarczych oraz otoczenie pałacu. Prace zakończą się w 2014 roku.

"W pierwszym etapie realizacji projektu w pałacu wykonano prace budowlane korpusu budynku głównego i dwóch skrzydeł pałacu. Teraz mamy wnętrza, które będą wyposażane - z perspektywy zwiedzających to są te najważniejsze prace. Nareszcie pałac będzie funkcjonował w formie muzeum, a nie pustych wnętrz" - powiedziała PAP Sobocińska.

Całość prac będzie kosztować ponad 38 mln zł. Brakujące środki przekaże Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Pałac w Rogalinie jest jednym z najwybitniejszych˙przykładów architektury rezydencjonalnej w Polsce. Został wybudowany na początku˙lat 70. XVIII wieku, a jego późnobarokowe założenie pałacowo-parkowe przetrwało do dziś w pierwotnym kształcie.(PAP)

rpo/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz