Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

2 listopada - posiedzenie Krajowego Komitetu ds. Pandemii Grypy

0
Podziel się

2 listopada, w trybie przyspieszonym, odbędzie się posiedzenie Krajowego
Komitetu ds. Pandemii Grypy - poinformowano w piątek po spotkaniu w MSWiA minister zdrowia Ewy
Kopacz, wiceszefa resortu spraw wewnętrznych i administracji Tomasza Siemoniaka i szefa Rządowego
Centrum Bezpieczeństwa Przemysława Guły w związku ze wzrostem zachorowań na grypę na Ukrainie.

bEjaQNfp

*2 listopada, w trybie przyspieszonym, odbędzie się posiedzenie Krajowego Komitetu ds. Pandemii Grypy - poinformowano w piątek po spotkaniu w MSWiA minister zdrowia Ewy Kopacz, wiceszefa resortu spraw wewnętrznych i administracji Tomasza Siemoniaka i szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Przemysława Guły w związku ze wzrostem zachorowań na grypę na Ukrainie. *

W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli też przedstawiciele służb i instytucji zaangażowanych w działania związane ze zwiększeniem liczby zachorowań grypopodobnych na Ukrainie, ponownie podkreślono, że na razie w Polsce nie zanotowano nietypowego wzrostu liczby zachorowań grypopodobnych.

Według informacji Głównego Inspektora Sanitarnego, polskie służby sanitarne podjęły działania profilaktyczne: monitorują sytuację, utrzymują kontakt i wymieniają się informacjami ze służbami medyczno-sanitarnymi Ukrainy, informują podróżnych przekraczających granicę o konieczności przestrzegania zachowań prozdrowotnych i zgłaszania się do lekarza, jeśli objawy grypy wystąpią u nich w ciągu siedmiu dni od powrotu z Ukrainy lub kontaktu z osobą chorą.

bEjaQNfr

Główny Inspektor Sanitarny i wojewódzcy inspektorzy sanitarni są w stałym kontakcie ze swoimi ukraińskimi odpowiednikami: pozyskują najnowsze zweryfikowane informacje, które służą im do bieżącej oceny sytuacji.

Z informacji wojewódzkich i granicznych inspektorów sanitarnych w województwie lubelskim i podkarpackim wynika, że nie odnotowano tam nietypowego wzrostu liczby zachorowań grypopodobnych.

Na przejściach granicznych w obu województwach wprowadzono wzmożony monitoring osób przekraczających granice. We współpracy ze Strażą Graniczną podjęto działania informacyjne - na przejściach granicznych dystrybuowane są ulotki i plakaty z zaleceniami sanitarno-higienicznymi. Zalecono osobom planującym wyjazd na Ukrainę rozważenie przełożenie podróży na później.

RCB utrzymuje stały kontakt z krajowym konsultantem ds. zdrowia publicznego, punktem kontaktowym WHO w Polsce i Centrum Operacyjnym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

bEjaQNfx

Ukraiński rząd ogłosił w piątek kwarantannę w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju i zdecydował o zamknięciu w całym kraju na trzy tygodnie wszystkich placówek oświatowych. Na Ukrainie na grypę choruje blisko 40 tys. osób, ponad 1000 jest hospitalizowanych, ponad 30 zmarło. Te dane przez cały czas się zmieniają.(PAP)

ktt/ malk/ jbr/

bEjaQNfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)