Notowania

wośp
24.01.2011 13:12

31 tys. zł za miejsce obok prezydenta

Kwota z aukcji zasili konto XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.msport.gov.pl)

Ponad 31 tys. zł trzeba było zapłacić za wspólne oglądanie wraz z parą prezydencką Bronisławem i Anną Komorowskimi pierwszego meczu, który rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kwota z aukcji zasili konto XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bronisław i Anna Komorowscy przekazali na licytację WOŚP zaproszenie do loży prezydenckiej Stadionu Narodowego w Warszawie, do której wstęp mają tylko goście zaproszeni przez prezydenta.

Zwycięzcą aukcji jest Dom Inwestycyjny Platinum Capital S.A., który na tegoroczny finał zdecydował się przekazać 31 099 zł. Jak powiedział prezes zarządu Piotr Krawczyk, z zadowoleniem przyjął informację o wygraniu aukcji, gdyż - jak podkreślił - jego firma chciała przekazać na WOŚP znaczną sumę pieniędzy.

_ Nasza firma prowadzi taką politykę, że nie tylko potrafimy inwestować i pomnażać pieniądze, ale także dzielimy się nimi. Dlatego wsparliśmy fundację Jurka Owsiaka _ - powiedział Krawczyk.

Dodał, że prywatnie jest wielkim fanem piłki nożnej i oglądanie meczu na inauguracji Stadionu Narodowego, i to jeszcze w loży prezydenckiej, jest dla niego _ superatrakcją _. Inauguracyjny mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska zagra z reprezentacją Niemiec 6 września 2011 roku.

Pobyt w loży prezydenckiej zwycięzcy licytacji wraz z osobą towarzyszącą, udokumentuje osobisty fotograf głowy państwa.

Budowany właśnie Stadion Narodowy, obliczony na przyjęcie 55 tys. widzów (koszt budowy 1,915 mld złotych), ma być główną areną piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce. Odbędzie się tu mecz otwarcia mistrzostw, mecze grupowe, ćwierćfinał i jeden z półfinałów. Oddanie obiektu do użytkowania ma nastąpić w lipcu br.

Na koncie tegorocznego XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 30 mln zł. Środki te zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t128439.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/wosp;dostanie;40;tys;zl;za;podwodny;rejs,239,0,751343.html) WOŚP dostanie 40 tys. zł. Za podwodny rejs Marynarka Wojenna wystawiła na aukcję ośmiogodzinny rejs okrętem typu Kobben.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t128671.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;oddal;legitymacje;to;przestepstwo,70,0,751686.html) Palikot oddał legitymację. To przestępstwo? Polityk został oskarżony o zbycie dokumentu potwierdzającego tożsamość.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t128526.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/to;juz;19;final;wosp;na;liczniku;14;5;mln;zlotych,67,0,749635.html) To już 19. finał WOŚP. Na liczniku 14,5 mln złotych Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 1993 roku. Prawie za każdym razem zebrane pieniądze idą na ratowanie dzieci.
Tagi: wośp, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz