Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

32. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

0
Podziel się

Nowością jest "Kanon Piosenki Aktorskiej" zalecany uczestnikom Konkursu
Aktorskiej Interpretacji Piosenki 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, który rozpocznie
się 18 marca 2011 r. Można już zgłaszać swój udział.

bDAMBgSZ

Nowością jest "Kanon Piosenki Aktorskiej" zalecany uczestnikom Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, który rozpocznie się 18 marca 2011 r. Można już zgłaszać swój udział.

Organizatorzy 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu otworzyli już Konkurs, co oznacza, że swój udział można zgłaszać do 13 lutego 2011 r.

Jak poinformowała PAP Joanna Kiszkis, rzeczniczka prasowa Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu nowością konkursu jest "Kanon Piosenki Aktorskiej", które jury "chce podsunąć uczestnikom" w trosce o wysoki poziom konkursu.

bDAMBgTb

Według Kiszkis jednym z najważniejszych wydarzeń Przeglądu jest właśnie Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. "Ów konkurs, namaszczony artystycznie wiele lat temu przez prof. Aleksandra Bardiniego, zawsze był miejscem, gdzie debiutowały wielkie osobowości sceny i estrady, gdzie rodziły się nowe, odkrywcze interpretacje znanych piosenek, gdzie pojawiały się premierowe utwory, które później stawały się klasyką gatunku" - mówiła rzeczniczka.

Przypomniała, że przez ponad 30 lat w Konkursie mogli brać udział tylko polscy wykonawcy. Rok temu wprowadzono istotną nowość - Konkurs jest odtąd wydarzeniem międzynarodowym. "Pierwszą zagraniczną artystką nagrodzoną Grand Prix została Zvezdana Novaković ze Słowenii, która brawurowo wykonała kompozycje Kurta Schwittersa i Georghiosa Aperghisa" - mówiła Kiszkis.

Dodała, że kolejną swoistą nowością Konkursu ma być "Kanon Piosenki Aktorskiej", który jury chce "podsunąć" uczestnikom. Wyjaśniła, że powodem stworzenia takiego kanonu jest dbałość o poziom repertuarowy aktorskich interpretacji piosenek i szacunek dla tradycji PPA. "Kanon PPA umieszcza także ideę Konkursu we właściwych i charakterystycznych rejonach stylistycznych. To - po otwarciu Konkursu na zagranicę - może być istotną wskazówką również dla obcokrajowców" - mówiła rzeczniczka.

Wprowadzamy zatem do Regulaminu Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki zapis o tym, że spośród trzech piosenek przygotowanych na eliminacje, co najmniej, jedną należy wybrać ze spuścizny następujących twórców: Jacques'a Brela, Bertolta Brechta, Nicka Cave'a, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Toma Waitsa, Kurta Weilla, Włodzimierza Wysockiego lub z repertuaru Edith Piaf.

bDAMBgTh

Chętni do udziału w PPA powinni do 13 lutego 2011 zgłosić swój udział. Natomiast 14 lutego 2011 odbędzie się I etap eliminacji, podczas których jury obejrzy występy i nagrania DVD.

Z kolei na 18 marca 2011 zaplanowano II etap eliminacji. W pierwszym dniu festiwalu wykonawcy wystąpią przed publicznością i jury, które wybierze 10 finalistów. "Od 19 do 25 marca 2011 odbędą się warsztaty wokalne i aktorskie. Finaliści otrzymują bezpłatne wejściówki na wszystkie festiwalowe spektakle i koncerty" - mówiła rzeczniczka.

26 marca 2011 odbędzie się Koncert Finałowy, podczas którego zostanie wręczona nagroda główna Grand Prix i 10 tys. euro. Regulaminy i formularze zgłoszeń można pobrać ze strony: www.ppa.art.pl. (PAP)

umw/ abe/ bk/

bDAMBgTi
bDAMBgTC
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)