Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

35 osób podejrzanych w sprawie wielomilionowych wyłudzeń

0
Podziel się

Poznańska prokuratura postawiła zarzuty 35 osobom w sprawie wyłudzeń z banków
i firm leasingowych. Rozbita przez Centralne Biuro Śledcze grupa przestępcza miała wyłudzić ponad 4
mln zł.

bEhKGGoR

Poznańska prokuratura postawiła zarzuty 35 osobom w sprawie wyłudzeń z banków i firm leasingowych. Rozbita przez Centralne Biuro Śledcze grupa przestępcza miała wyłudzić ponad 4 mln zł.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak, podejrzanym postawiono 175 zarzutów. Akt oskarżenia ma wkrótce trafić do sądu.

"Szefem i mózgiem grupy przestępczej był zatrzymany w sierpniu ubiegłego roku Leszek M., mieszkaniec Gostynia. On oraz jego najbliżsi współpracownicy posiadali wiedzę na temat dokumentacji i procedur obowiązujących w instytucjach udzielających kredytów. Mieli także w tych instytucjach niezbędne kontakty. Kolejni członkowie grupy zajmowali się fałszowaniem i kompletowaniem dokumentów" - powiedział PAP Borowiak.

bEhKGGoT

Podejrzani zajmowali się też werbowaniem podstawionych kredytobiorców, tzw. słupów. Byli to przede wszystkim bezrobotni, którzy za kilkaset złotych firmowali swoimi nazwiskami wnioski kredytowe. Po przyznaniu kredytu odbierali gotówkę i przekazywali ją organizatorom oszustw.

Dziewięciu podejrzanych w tej sprawie dobrowolnie poddało się karze. Na poczet przyszłych kar lub roszczeń oficerowie śledczy zabezpieczyli majątek podejrzanych o wartości niemal 5 mln zł.

Dowody przestępstw zebrane przez policjantów CBŚ w trakcie śledztwa świadczą o tym, że podejrzani działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Za kierowanie grupą, oszustwa i wyłudzenia grozi kara nawet 10 lat więzienia. (PAP)

rpo/ abr/ gma/

bEhKGGpu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)