Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

40 mln zł na przebudowę drogi nr 78 w Rybniku

0
Podziel się

Ponad 40 mln zł ma kosztować przebudowa drogi krajowej nr 78 w Rybniku
(Śląskie). W środę w miejscowym magistracie podpisano umowę o dofinansowaniu tej inwestycji ze
środków unijnych.

bEgTdcQB

Ponad 40 mln zł ma kosztować przebudowa drogi krajowej nr 78 w Rybniku (Śląskie). W środę w miejscowym magistracie podpisano umowę o dofinansowaniu tej inwestycji ze środków unijnych.

Na realizację projektu "Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez przebudowę DK 78 w Rybniku" miasto pozyskało środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji to prawie 40,2 mln zł, z czego dotacja unijna wyniesie ponad 34 mln zł, a wkład własny miasta - ponad 6 mln zł.

Umowę o dofinansowaniu przedsięwzięcia podpisał prezydent Rybnika Adam Fudali i dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych Anna Siejda. W uroczystości uczestniczyli też przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

bEgTdcQD

Podpisanie umowy umożliwia ogłoszenie przetargu na przeprowadzenie robót. Władze miasta liczą, że prace rozpoczną się jeszcze latem tego roku, na przełomie sierpnia i września. Remont potrwa dwa lata.

Przebudowana ma być 4-kilometrowa trasa od granic Rybnika z Radlinem do Ronda północnoirlandzkiego, z wyłączeniem remontowanego już w latach 2005-2007 wiaduktu kolejowego. Planowany jest też remont ponad 1 km drogi od Ronda Wodzisławskiego do Ronda Dorsten. W ramach projektu zostanie też przebudowany wiadukt nad koleją w ciągu ul. Gliwickiej.

Droga krajowa nr 78 ma około 230 km długości. Przebiega przez województwa śląskie i świętokrzyskie. Jest jedną z możliwych tras dla kierowców jadących w kierunku Czech i Austrii, prowadzi do przejścia granicznego w Chałupkach. Mieszkańcom południowo-zachodniej części regionu umożliwia dojazd m.in. w pobliże lotniska w Pyrzowicach. (PAP)

kon/ pad/ jra/

bEgTdcRe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)