Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

45 mln zł z UE na usuwanie skutków powodzi na Mazowszu

0
Podziel się

45 mln zł z funduszy europejskich, m.in. na odbudowę i modernizację
uszkodzonych przez wodę wałów przeciwpowodziowych, przeznaczy jeszcze w tym roku samorząd
województwa mazowieckiego - poinformowała w środę rzeczniczka urzędu marszałkowskiego Marta
Milewska.

bEhQTBnp

45 mln zł z funduszy europejskich, m.in. na odbudowę i modernizację uszkodzonych przez wodę wałów przeciwpowodziowych, przeznaczy jeszcze w tym roku samorząd województwa mazowieckiego - poinformowała w środę rzeczniczka urzędu marszałkowskiego Marta Milewska.

Informacje na temat terminu i charakteru konkursu mają zapaść po analizie zniszczeń na Mazowszu i po konsultacjach z właściwymi służbami wojewódzkimi i strażą pożarną. Szczegółowy raport na temat najbardziej osłabionych powodzią wałów i urządzeń wodnych ma przedstawić Mazowiecki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie.

Jak poinformowała Milewska, o pomoc najprawdopodobniej będą mogły ubiegać się samorządy lokalne, gospodarstwa leśne, zarządy gospodarki wodnej, straże pożarne, parki narodowe i krajobrazowe oraz spółki wodne.

bEhQTBnr

Poza odbudową i modernizacją zniszczonych wałów przeciwpowodziowych pieniądze będą mogły być przeznaczone m.in. na regulację cieków wodnych, tworzenie polderów (w tym zalesianie), oraz odtwarzanie naturalnych terenów zalewowych.

Dofinansowanie będzie można uzyskać także na budowę i modernizację małych zbiorników i stopni wodnych, utrzymywanie w dobrym stanie rzek oraz związanej z nimi infrastruktury, zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń czy wprowadzanie systemów wczesnego ostrzegania. (PAP)

mca/ malk/ jra/

bEhQTBnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)