Notowania

somalia
27.12.2009 12:50

4 miliony dolarów okupu za chiński statek

Pieniądze dla piratów zostały zrzucone na pokład statku ze śmigłowca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(*clairity*/CC/Flickr)

Na pokład chińskiego statku, porwanego w październiku przez somalijskich piratów na Oceanie Indyjskim, zrzucono ze śmigłowca 4 miliony dolarów - podała agencja Reutera, powołując się na informacje od jednego z porywaczy._ _

_ - Mamy nadzieję, że w ciągu kilku godzin zejdziemy na ląd _ - powiedział pirat przebywający na pokładzie statku. Zaznaczył, że załoga _ nie odzyska wolności w ciągu najbliższych dni _, ale jest bezpieczna i marynarze są _ szczęśliwi _.

Statek De Xin Hai z 25 członkami załogi przewoził 76 tys. ton węgla z RPA do Indii. Został uprowadzony na Oceanie Indyjskim, kilkaset kilometrów od wybrzeży Rogu Afryki.

Chiny wysłały na wody u wybrzeży Somalii trzy okręty wojenne. Jednak nie są one w stanie zapewnić bezpieczeństwa na całym obszarze, gdzie działają piraci.

| Gangi morskie z Somalii zarobiły dziesiątki milionów dolarów na okupach za statki handlowe porywane na Oceanie Indyjskim i na wodach Zatoki Adeńskiej między półwyspami Arabskim a Somalijskim. |
| --- |

    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
    * [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: somalia, chiny, statek, piraci, okup, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz