Notowania

konkurs
03.10.2010 14:15

59 zgłoszeń na Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Chopinie

59 osób z Polski i zagranicy zgłosiło chęć udziału w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy "Wszystko o Chopinie", który odbędzie się 16 i 17 października w Katowicach - podali organizatorzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

59 osób z Polski i zagranicy zgłosiło chęć udziału w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy "Wszystko o Chopinie", który odbędzie się 16 i 17 października w Katowicach - podali organizatorzy.

Promujący osobę i twórczość słynnego kompozytora konkurs organizowany jest w ramach obchodów Roku Chopinowskiego. Towarzyszy trwającemu w Warszawie XVI Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu.

Konkurs odbywać się będzie w trzech etapach. Dwa pierwsze - 16 października - będą miały formę testu pisemnego. Trzeci etap odbędzie się 17 października w katowickim Spodku, w formie ustnej. Do rozgrywki finałowej zostanie zakwalifikowanych 10 osób, które najlepiej napiszą test o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. W tle sceny Spodka zostaną zaprezentowane materiały filmowe - fragmenty filmów o Fryderyku Chopinie, z kronik filmowych, z konkursów chopinowskich i występów sławnych pianistów.

Zwycięzca otrzyma 35 tys. zł, laureat drugiego miejsca - 10 tys. zł, a trzeciego - 5 tys. zł. Oprócz nagród finansowych, trójka finalistów zostanie zaproszona do Warszawy, aby obserwować dwa ostatnie etapy XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

"Wszystko o Chopinie" to projekt, który powstał z inicjatywy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach; konkurs zakończy uroczysty koncert tej słynnej katowickiej orkiestry. Konkurs organizuje Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek, Biuro Obchodów Chopin 2010 oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. (PAP)

lun/ gma/

Tagi: konkurs, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz