Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

5,8 mln zł na drogi i parkingi w okolicach Żelazowej Woli

0
Podziel się

5,8 mln zł wydały samorządy na pięć inwestycji, które mają przygotować
okolice dworku w Żelazowej Woli na przyjęcie turystów - poinformował we wtorek mazowiecki urząd
wojewódzki. W 2010 r. przypada 200. rocznica urodzin kompozytora

bEirJhUB

*5,8 mln zł wydały samorządy na pięć inwestycji, które mają przygotować okolice dworku w Żelazowej Woli na przyjęcie turystów - poinformował we wtorek mazowiecki urząd wojewódzki. W 2010 r. przypada 200. rocznica urodzin kompozytora *

Urząd szacuje, że w ramach obchodów roku chopinowskiego do Żelazowej Woli przyjedzie kilkaset tysięcy turystów.

Jak powiedział PAP pełnomocnik wojewody mazowieckiego ds. roku chopinowskiego Tomasz Pietrasieński, pieniądze zostały przeznaczone na przebudowę dwóch odcinków dróg powiatowych od miejscowości Kożuszki do Żelazowej Woli i fragmentu Konary-Brochów, budowę łącznika między drogami przebiegającego przez wieś Mokas oraz remont i rozbudowę parkingów w okolicy Dworku w Żelazowej Woli i w otoczeniu zespołu pałacowego - przy ul. Tkackiej i Wólczyńskiej w Sannikach.

bEirJhUD

Pietrasieński wyjaśnił, że minister finansów wydał w październiku decyzję w sprawie zmiany w budżecie państwa na 2009 rok, zgodnie z którą na dofinansowanie inwestycji w pobliżu Żelazowej Woli przyznano prawie 6,5 mln zł. "Te pieniądze pochodziły z rezerwy celowej i musiały być wydane do końca roku. Samorządy stanęły więc przed wyborem - albo szybko przeprowadzą inwestycje, albo te pieniądze utracą" - powiedział.

Wyjaśnił, że 700 mln zł, których nie wydano na inwestycje, zostało przekazane z powrotem do budżetu. Prace zaczęto w październiku, a zakończono w grudniu.

Poza inwestycjami drogowymi, w ramach przygotowań do roku chopinowskiego od kilku lat trwa renowacja dworku w Żelazowej Woli - prace zaczęły się w 2006 r. i mają się zakończyć na wiosnę przyszłego roku. (PAP)

her/ bos/ jra/

bEirJhVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)