Notowania

wojciech jaruzelski
06.07.2013 13:00

90. urodziny gen. Jaruzelskiego. Zamknięte przyjęcie i uliczne protesty

Zebrani trzymali w rękach transparenty z napisami m.in. Jaruzelski sto lat ... w kiciu oraz Dość przechowywania komunistycznych zbrodniarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)
Monika Jaruzelska

Gen. Wojciech Jaruzelski obchodzi w sobotę 90. urodziny. Z tej okazji w jednym z warszawskich hoteli zorganizowano zamknięte spotkanie, w którym udział biorą m.in. b. prezydent Aleksander Kwaśniewski i Jerzy Urban. _ Jaruzelski to zdrajca i morderca _ - krzyczą protestujący przed hotelem.

Na imprezę o charakterze towarzyskim zorganizowaną przez Fundację Amicus Europae b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego przybyli m.in. Jerzy Urban, Stanisław Ciosek, Kazimierz Kutz, Józef Oleksy oraz żona i córka gen. Jaruzelskiego: Barbara i Monika.

Zaproszenia na sobotnie spotkanie otrzymało wielu polityków związanych z SLD i Ruchem Palikota. Obecni na spotkaniu są m.in. poseł SLD Tadeusz Iwiński i wiceszef klubu RP Sławomir Kopyciński.

fot: Wojtek Laski/East Newsfot: Laski Diffusion/East News[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/wojciech-jaruzelski-komunista-z-patriotycznym-rodowodem-g560539.html)

_ Formuła jest taka, że będzie to spotkanie przyjaciół, jest to impreza zamknięta i prywatna _ - mówił PAP prof. Jerzy Wiatr, współautor księgi jubileuszowej, która ma zostać wręczona generałowi.

Publikacja składa się z 29 tekstów, autorstwa m.in. Kwaśniewskiego i ostatniego przywódcy ZSRR Michaiła Gorbaczowa. Zaplanowana jest ponadto projekcja filmu dokumentalnego pt. _ Za kulisami PRL-u: Wojciech Jaruzelski - Zanim zostałem generałem _ w reżyserii red. naczelnego _ Trybuny _ Roberta Walenciaka.

Przed południem przed hotelem, znajdującym się w pobliżu rosyjskiej ambasady, rozpoczęły się protesty środowisk prawicowych m.in. Ruchu Narodowego, Solidarnych 2010 i Młodzieżowego Klub _ Gazety Polskiej _.

_ Jaruzelski to zdrajca narodu i morderca zza biurka. To wstyd, że po tylu latach wolnej Polski świętuje się urodziny kogoś takiego. Dziś mordercy są bohaterami i boję się tego powiedzieć _ - przekonywał jeden z protestujących.

Zebrani trzymali w rękach transparenty z napisami m.in. _ Jaruzelski sto lat ... w kiciu _ oraz _ Dość przechowywania komunistycznych zbrodniarzy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kamiński: Jaruzelski nie zasłużył na hołd Mariusz Kamiński powiedział w Jedynce, że źle się stało, iż generał Jaruzelski nie został ukarany za zbrodnie, które popełnił.
Szykują w Sejmie fetę dla Jaruzelskiego W ramach obchodów ma się też odbyć panel dyskusyjny, poświęcony rządom generała w latach 80.
Nie chcą Palikota na stadionie. Dlaczego? Kongres Lewicy, organizowany przez SLD, ma się odbyć w czerwcu w Warszawie.
Tagi: wojciech jaruzelski, jaruzelski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz