Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

A capella Poznań Festiwal od piątku

0
Podziel się

Trzy kameralne koncerty akustyczne odbędą się w ramach czwartej edycji A
capella Poznań Festiwal. Wydarzenie rozpocznie się w piątek i potrwa trzy dni.

bEriGLsR

Trzy kameralne koncerty akustyczne odbędą się w ramach czwartej edycji A capella Poznań Festiwal. Wydarzenie rozpocznie się w piątek i potrwa trzy dni.

Jak zaznaczają organizatorzy głównym celem festiwalu jest promocja muzyki kameralnej. "Śpiewanie a capella jest bardzo oryginalne. Na festiwalu pokazujemy zespoły, które potrafią śpiewać akustycznie. Postanowiliśmy zorganizować festiwal na wzór tych, na których byliśmy zagranicą" - powiedział w rozmowie z PAP organizator festiwalu i członek zespołu Affabre Concinui Przemysław Czekała.

Festiwal rozpocznie w piątek niemiecki kwartet męski Quartonal, który zaprezentuje program ludowy, romantyczny z elementami muzyki rozrywkowej. Drugiego dnia usłyszeć będzie można koncert gospodarza festiwalu, czyli polskiego zespołu Affabre Concinui, który przygotował koncert monograficzny Thomasa Tallisa. Ostatnim wydarzeniem będzie koncert szwedzkiego sekstetu Vocado, który na potrzeby festiwalu przygotował program oparty na muzyce współczesnej i standardach muzyki rozrywkowej.

bEriGLsT

"Do udziału w festiwalu zapraszamy zespoły, które poznaliśmy przy okazji różnych festiwali i słyszeliśmy na żywo. Wszystkie różnią się repertuarem. Chcemy, żeby program był różnorodny" - powiedział Czekała.

Organizatorzy dużą wagę przywiązują do akustyki miejsc, w których odbędą się koncerty. W tegorocznej edycji zdecydowano się na trzy lokalizacje: w Sali Białej w Bazarze Poznańskim, kościele o.o. Jezuitów oraz Auli Nova Akademii Muzycznej. "Zależy nam na doskonałym odbiorze muzyki podczas festiwalu" - zaznacza Czekała

Poprzednie edycje festiwalu cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Pomysłodawcy A capella Poznań Festiwal liczą na to, że w tym roku będzie podobnie.

"W zeszłym roku mieliśmy komplet publiczności. Trudno zdefiniować odbiorcę tej muzyki. Na koncerty zapraszamy zwłaszcza tych, którzy nie są jeszcze zaprzyjaźnieni z muzyką klasyczną. Na festiwalu można się przekonać, że to muzyka przystępna. Grono wielbicieli tej muzyki z roku na rok się poszerza i na to też liczymy w tym roku" - powiedział Czekała. (PAP)

bEriGLsZ

mat/ abe/

bEriGLtu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)