Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Abp Georg Gaenswein: mieszkam z jednym papieżem, pracuję z drugim

0
Podziel się

"Mieszkam z jednym papieżem, pracuję z drugim"- tak swą nadzwyczajną
sytuację podsumował Prefekt Domu Papieskiego i zarazem osobisty sekretarz Benedykta XVI arcybiskup
Georg Gaenswein podczas niedzielnej wizyty we włoskim regionie Marche.

bEpXssRN

"Mieszkam z jednym papieżem, pracuję z drugim"- tak swą nadzwyczajną sytuację podsumował Prefekt Domu Papieskiego i zarazem osobisty sekretarz Benedykta XVI arcybiskup Georg Gaenswein podczas niedzielnej wizyty we włoskim regionie Marche.

W czasie swej pierwszej wizyty w diecezji Urbisaglia, której jest arcybiskupem tytularnym, niemiecki hierarcha powiedział zwracając się do przedstawicieli miejscowych władz: "Zawiozę pozdrowienia od was zarówno papieżowi Benedyktowi, jak i papieżowi Franciszkowi, bo mieszkam z pierwszym, ale pracuję z drugim".

Przed swą abdykacją w lutym tego roku Benedykt XVI mianował swego osobistego sekretarza Prefektem Domu Papieskiego i nadał mu godność arcybiskupa. Razem z emerytowanym papieżem arcybiskup Georg Gaenswein opuścił Pałac Apostolski, by mu towarzyszyć.

bEpXssRP

Po wyborze Franciszka osobisty sekretarz Benedykta XVI wrócił do pracy jako Prefekt Domu Papieskiego i w tej roli jest jednym z jego najbliższych współpracowników. Mieszka natomiast w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich, który jest obecnie domem Benedykta XVI. (PAP)

sw/ jo/ bno/

bEpXssSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)