Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Abp Michalik: eksperymenty in vitro złamaniem prawa natury

0
Podziel się:

Zdaniem abp Józef Michalika eksperymenty in vitro są złamaniem prawa natury.

Abp Michalik: eksperymenty in vitro złamaniem prawa natury
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik w homilii wygłoszonej podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powiedział, że eksperymenty in vitro są _ związane z grzechem złamania prawa natury _.

- _ Nie można patrzyć obojętnie, jeśli dzisiaj czyni się eksperymenty, tzw. in vitro, czyli poczęcie człowieka w probówce, które jest związane z grzechem złamania prawa natury _ - powiedział hierarcha.

Podkreślił, że _ dziecko ma się poczynać w miłości między kobietą a mężczyzną w małżeństwie, w rodzinie _ i ma prawo _ do ojca i matki, o których wie, że są jego rodzicami - ojcem i matką _.

- _ Ne można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki, setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić. To rośnie i to jest eksperyment, który woła o pomstę do nieba _ - mówił metropolita.

Podkreślił, że chrześcijanie nie mogą też milczeć wobec przypadków, w których stosuje się eugenikę, pozwalając na zabicie przed urodzeniem dziecka niepełnosprawnego.

_ - Trzeba martwić się tym, że to kolejne dziecko nie przychodzi na świat w naszej rodzinie, że wymiera Polska. Trzeba martwić się, że rozpadają się małżeństwa i w jakiej wielkiej liczbie. To dowód, że nie mają wzorców od nas dorosłych. Młodzi nie mają wzorców wierności, przezwyciężania trudności w małżeństwach i my musimy im to dać _ - zaznaczył przewodniczący KEP.

Jego zdaniem, chrześcijanin powinien _ Jezusowym wzrokiem oceniać rzeczywistość, patrzeć na to, co się dzieje, reagować na rzeczywistość _.

W procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami Przemyśla, udział wzięło kilka tysięcy osób. Wraz z abp Michalikiem uczestniczył w niej greckokatolicki metropolita przemysko-warszawski abp Jan Martyniak.

Czytaj więcej w Money.pl
"In vitro to selektywna aborcja" Życie ludzkie ma zawsze taką samą wartość, a wszelkie wątpliwości co do istnienia człowieka zawsze należy rozstrzygać na korzyść życia.
Naukowcy podważają opinię duchownego Żadne wiarygodne doniesienia naukowe nie potwierdzają opinii księdza dotyczących dzieci poczętych metodą in vitro - podkreślił rzecznik praw dziecka Marek Michalak.
In vitro to fikcja? Brakuje klinik medycznych Tylko dwie z 37 klinik zgłoszonych do konkursu, spełniają wymogi formalne programu in vitro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)