Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Abp Michalik: tragedia o niezwykłym wymiarze

0
Podziel się:

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp
Józef Michalik powiedział PAP w sobotę, że katastrofa samolotu prezydenckiego jest "tragedią o
wymiarze niezwykłym", bo nagle zginęły najważniejsze osoby w państwie. Zaapelował o modlitwy w
całej Polsce.

bELjBxFh

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik powiedział PAP w sobotę, że katastrofa samolotu prezydenckiego jest "tragedią o wymiarze niezwykłym", bo nagle zginęły najważniejsze osoby w państwie. Zaapelował o modlitwy w całej Polsce.

"Zginęli nagle najważniejsi ludzie w Polsce, przedstawiciele powszechnego zaufania narodu, bo przecież prezydent jest wybierany w bezpośrednim głosowaniu, także posłowie. To ludzie z którymi łączą się wielkie nadzieje. Ludzie, którzy służyli tej naszej ojczyźnie" - powiedział hierarcha.

Dodał, że można mieć różne poglądy, ale w takiej sytuacji ważną rzeczą jest, żebyśmy umieli im podziękować za posługę i "próbowali jednoczyć się w tym wielkim współczuciu wobec tych ludzi, ich rodzin, ich najbliższych". Abp Michalik zaznaczył, że "śmierć dotyka też cały naród".

bELjBxFj

"Przecież na skalę światowa nie zdarzało się, żeby zginął prezydent, ostatni prezydent RP na Uchodźstwie, wielu ministrów, posłów, senatorów, biskup polowy katolicki, prawosławny, wielu przyjaciół rodzin katyńskich" - mówił abp Michalik.

"Jest to kolejna ofiara, którą składają w tej sprawie, w miłości do ojczyzny, szacunku do ojczyzny, dla której służyli żołnierze katyńscy pozbawieni życia i teraz dochodzi kolejna ofiara złożona tym ludziom. Ofiara życia. Jest to wielka symbolika. Nie umiem stanąć z odwagą, żeby to próbować nawet wyjaśniać" - powiedział metropolita przemyski.

Przewodniczący KEP zaapelował o modlitwę za ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. "Chciałbym też prosić żebyśmy wszyscy w całej Polsce podjęli modlitwy za tych, którzy polegli, za ich rodziny, także za ojczyznę naszą. Żeby te modlitwy przez cały okres żałoby narodowej odbywały się we wszystkich kościołach w Polsce i poza granicami kraju. Wszędzie tam, gdzie modlą się Polacy" - powiedział.

"To jest jedyny sposób w którym Kościół katolicki, w duchu wiary pragnie odpowiedzieć na te wydarzenie niezwykłe, trudne, bolesne. W nadziei, że nie będą stracone, że także mogą być w twórczy sposób wykorzystane te wydarzenia" - podkreślił abp Michalik.(PAP)

bELjBxFp

kyc/ bos/

bELjBxFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)