Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Abp Nowak: sposobem na lepsze jutro jest odpowiedzialność

0
Podziel się

Sposobem na przezwyciężenie obecnego
kryzysu jest odpowiedzialność, zarówno rządzących, jak i
wszystkich obywateli - mówił podczas uroczystości Bożego Ciała
metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak.

bEgeYNud

Sposobem na przezwyciężenie obecnego kryzysu jest odpowiedzialność, zarówno rządzących, jak i wszystkich obywateli - mówił podczas uroczystości Bożego Ciała metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak.

Rozważenie przy jednym z ołtarzy w czasie procesji ulicami Częstochowy arcybiskup poświęcił aktualnym problemom współczesnego świata. Jak mówił, świat jest pełen bogactw, z których trzeba rozumnie korzystać. "Człowiek otrzymał takie dary, takie zdolności, że może wykorzystać tę ziemię, aby nie było nędzy, głodu" - wskazał.

Hierarcha zauważył, że ludzie doświadczają dziś wielu lęków, związanych m.in. ze światowym kryzysem. Przekonywał, że ten stan jest do przezwyciężenia. Sposobem na lepsze jutro - mówił - jest "ogromna odpowiedzialność" ze strony rządzących, ale także wszystkich obywateli.

bEgeYNuf

"Do nas wszystkich Jezus mówi, nadając nam tę odpowiedzialność - jednoczcie się, współpracujcie, pomagajcie sobie wzajemnie. Jezus w Eucharystii to wielkie wołanie o to, byśmy siebie wzajemnie miłowali" - apelował metropolita częstochowski.

Centralna procesja Bożego Ciała w Częstochowie przeszła z Archikatedry Częstochowskiej na Jasną Górę. Wzięli w niej udział m.in. członkowie Kapituły Archikatedralnej, paulini z generałem zakonu o. Izydorem Matuszewskim i przeorem Jasnej Góry o. Romanem Majewskim oraz władze Częstochowy. (PAP)

kon/ mhr/

bEgeYNuG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)