Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Abp Nycz wzywa do modlitwy w obronie życia

0
Podziel się:

Do modlitwy w obronie życia wzywa w specjalnym przesłaniu do wiernych
archidiecezji metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz. Przesłanie ma być odczytane w najbliższą
niedzielę, 13 września we wszystkich kościołach na terenie archidiecezji.

Do modlitwy w obronie życia wzywa w specjalnym przesłaniu do wiernych archidiecezji metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz. Przesłanie ma być odczytane w najbliższą niedzielę, 13 września we wszystkich kościołach na terenie archidiecezji.

W przesłaniu udostępnionym w piątek PAP, abp Nycz pisze, że kieruje je do wiernych w związku z kończącym się za trzy miesiące rokiem jego pracy duszpasterskiej pod hasłem "Otoczmy troską życie".

"Chcemy, aby owocem tego programu duszpasterskiego było uwrażliwienie Kościoła i społeczeństwa na potrzebę ochrony życia we wszystkich jego przejawach. W obliczu licznych zagrożeń życia ludzkiego i trwającej debaty publicznej zmierzającej do ustanowienia prawa porządkującego kwestie bioetyczne (in vitro) pragnę, aby w Kościele warszawskim trwało codzienne modlitewne czuwanie, będące wsparciem ludzi dobrej woli, zabiegających o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia, aż do naturalnej śmierci" - napisał w przesłaniu metropolita warszawski.

Hierarcha zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą, aby w powyższych intencjach ofiarowali swoje prywatne modlitwy i wyrzeczenia.

Abp Nycz podkreśla jednocześnie, że w ważnych momentach życia Kościoła wierni zawsze gromadzili się przy Chrystusie Eucharystycznym, aby przedstawiać Mu problemy i wypraszać na ten moment dziejów konieczne łaski. "I dziś jest taka potrzeba" - uważa hierarcha.

Metropolita zwraca się też z apelem, aby w dniach od 13 września do 29 listopada, tj. pierwszej niedzieli adwentu we wszystkich parafiach wierni gromadzili się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w powyższych intencjach.

Abp Nycz informuje też, że dla Warszawy centralnym miejscem modlitwy adoracyjnej ustanowił kościół Sióstr Wizytek pw. Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi przy Krakowskim Przedmieściu. W tym kościele modlitwa adoracyjna będzie trwała przez cały tydzień z wyjątkiem niedziel.Poza tym całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywała się w poszczególne dni tygodnia w 12 wyznaczonych kościołach warszawskich. (PAP)

skz/ wkr/ dym/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)