Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
abw
06.11.2012 07:50

ABW zatrzymało miedzynarodową grupę handlarzy narkotyków

ABW zlikwidowało międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

Zatrzymano w sumie siedem osób, grozi im nawet 15 lat więzienia - informuje w komunikacie ABW. M *iędzynarodowa grupa przestępcza zajmowała się przemytem narkotyków. *

Proceder dotyczył przemytu głównie kokainy i heroiny w okresie od 2010 r. do 2012 r. do Norwegii, Austrii, Hiszpanii i Włoch.

Jak podaje ABW, na terenie woj. mazowieckiego i w Warszawie na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymano siedem osób w wieku od 20 do 35 lat: pięciu organizatorów (dwóch obywateli Nigerii, obywatela Gwinei i dwóch Polaków) oraz dwóch kurierów. Zatrzymani byli wcześniej karani.

Narkotyki - jak napisano w komunikacie - kurierzy przemycali drogą lotniczą, lądową lub kolejową. Najmniejszą ilością, którą przewozili było około 300 gramów.

ABW informuje, że wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Szacunkowa wartość narkotyków wprowadzonych do obrotu wynosi kilka milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarabiają krocie na opium. Podwoili dochody Dochody z produkcji opium wyniosły w ubiegłym roku około 1,4 mld dolarów, co oznacza wzrost o 133 procent w ciągu roku.
Handel narkotykami w Polsce. Zatrzymali siedem osób Według śledczych podejrzani wprowadzili do obrotu narkotyki warte ok. 750 tys. zł. Mężczyźni zostali aresztowani.
Tak służby sprawdzały ofiary Smoleńska Specjaliści ABW pobierali 11 kwietnia 2010 r. materiał porównawczy do badań DNA - umożliwiających identyfikację ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Tagi: abw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz