Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Co najmniej 10 osób zabitych w zamachu w Kabulu

0
Podziel się

#
większa liczba ofiar, powiązanie z antyislamskim filmem
#

bDfgwzTV

# większa liczba ofiar, powiązanie z antyislamskim filmem #

18.09. Kabul (PAP/Reuters, AFP) - Co najmniej 10 osób, w tym 9 cudzoziemców zginęło w zamachu samobójczym, do którego doszło we wtorek w Kabulu na drodze wiodącej na lotnisko. Islamscy radykałowie twierdzą, że był to protest przeciwko amerykańskiemu filmowi obrażającemu proroka Mahometa.

Szef policji w Kabulu powiedział, że celem ataku był mikrobus wiozący obcokrajowców. Służby bezpieczeństwa podały, że ofiar jest co najmniej dziesięć - informuje AFP. Obcokrajowcy, którzy padli ofiarą zamachu, pracowali w jednej z firm odpowiadających za bezpieczeństwo na kabulskim lotnisku; inne źródła twierdzą, że chodzi o firmę kurierską.

Według agencji Reutera, do przeprowadzonego przez kobietę zamachu przyznała się afgańska organizacja islamska Hizb e Islami, której rzecznik powiedział, że była to reakcja na obrazoburczy film zamieszczony w internecie. Prorok Mahomet został przedstawiony w nim jako oszust i nieodpowiedzialny kobieciarz aprobujący molestowanie seksualne dzieci. Wcześniej film wywołał falę antyamerykańskich wystąpień w wielu krajach muzułmańskich. (PAP)

bDfgwzTX

kot/

bDfgwzUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)