Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Karzaj potępił atak NATO, w którym zginęli cywile

0
Podziel się

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj potępił w niedzielę atak NATO, w
którym według afgańskiej policji zginęło w sobotę co najmniej ośmioro cywilów. Zaznaczył, że
atakowanie kobiet i dzieci jest sprzeczne z międzynarodowymi normami.

bEpWiFFh

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj potępił w niedzielę atak NATO, w którym według afgańskiej policji zginęło w sobotę co najmniej ośmioro cywilów. Zaznaczył, że atakowanie kobiet i dzieci jest sprzeczne z międzynarodowymi normami.

Karzaj "określił atak na kobiety i dzieci jako sprzeczny z wszelkimi uzgodnionymi normami międzynarodowymi i stanowczo go potępił" - głosi wydane w tej sprawie oświadczenie.

Jak przekazała w niedzielę policja, do ataku doszło w okręgu Watapur w prowincji Kunar graniczącej z Pakistanem. Obszar uważa się za bastion islamskich bojowników, gdzie zagraniczni rebelianci, niektórzy prawdopodobnie powiązani z Al-Kaidą, współpracują z afgańskimi talibami.

bEpWiFFj

Szef miejscowej policji Abdul Habib Said Chaili powiedział, że ostrzał z powietrza trafił w półciężarówkę wiozącą kobiety i dzieci po tym, jak do pojazdu w sobotę wieczorem wsiedli trzej afgańscy i trzej arabscy bojownicy.

NATO oświadczyło, że nie ma informacji o ofiarach cywilnych, natomiast w ataku zginęło 10 bojowników.

Kwestia cywilów ginących w operacjach NATO od dawna kładzie się cieniem na stosunkach afgańskiego rządu i USA, których siły stanowią trzon wojsk międzynarodowej koalicji. Jest to także jedna z przyczyn wrogiego nastawienia dużej części afgańskiego społeczeństwa do NATO. (PAP)

awl/ ap/

bEpWiFFp

14536997 arch.

bEpWiFFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)