Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
29.09.2007 09:53

Afganistan: Samobójczy zamach bombowy w Kabulu

(dochodzi większa liczba ofiar i dalsze szczegóły)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi większa liczba ofiar i dalsze szczegóły)

29.9.Kabul (PAP/AFP) - Co najmniej 31 osób zginęło w sobotę rano w Kabulu w samobójczym ataku bombowym na autobus przewożący żołnierzy afgańskiej armii - poinformowały źródła policyjne.

O świcie mężczyzna w mundurze wojskowym zbliżył się do autobusu przewożącego ludzi do pracy w ministerstwie obrony i zdetonował ładunek wybuchowy, który miał przy sobie.

Według ministerstwa obrony, na miejscu zginęło 27 wojskowych i czterech cywilów, a 29 osób zostało rannych, w tym cywile. Stan 17 rannych jest poważny.

Bilans ofiar jest prowizoryczny. Najprawdopodobniej będzie o wiele wyższy.

Wypełniony żołnierzami autobus został całkowicie zniszczony. W pobliskich sklepach i domach mieszkalnych wypadły szyby z okien.

Do zamachu przyznali się talibowie, którzy w apelu telefonicznym przypomnieli, że wcześniej zapowiadali "operacje" przeciwko armii afgańskiej podczas ramadanu.

Po zamachu w Kabulu prezydent Afganistanu Hamid Karzaj zaapelował o skuteczniejszą walkę z terroryzmem na całym świecie. Ten atak "pokazuje nam, że walka z terroryzmem powinna być bardziej energiczna" - dodał.

W ciągu ostatnich 19 miesięcy w atakach w Afganistanie zginęło ponad 7 tysięcy ludzi. To najkrwawszy okres od czasu obalenia w 2001 roku talibskiego reżimu przez koalicję międzynarodową pod dowództwem USA. (PAP)

jo/ pad/

1081

Tagi: afganistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz