Notowania

afganistan
08.10.2009 07:38

Afganistan: Silna eksplozja w centrum Kabulu - 7 zabitych

# dochodzi informacja o ofiarach, doprecyzowanie miejsca zamachu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o ofiarach, doprecyzowanie miejsca zamachu #

08.10. Kabul (PAP/Reuters) - Co najmniej siedmiu afgańskich cywilów zginęło, a kilkudziesięciu zostało rannych w wybuchu, do którego doszło w czwartek rano w centrum Kabulu przed ambasadą Indii - podały źródła policyjne.

Wybuch nastąpił w jednej z najbardziej chronionych stref w kraju, w pobliżu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, budynków rządowych oraz ambasad wielu krajów. Według źródeł policyjnych, bomba została umieszczona w samochodzie, ale nie wiadomo, czy był to zamach samobójczy.

Eksplozja była tak silna, że zatrzęsły się budynki oddalone o około kilometra. Nad centrum Kabulu uniósł się słup dymu. W pobliskich sklepach powypadały szyby z okien, a ściany budynków zostały poważnie uszkodzone.

Po miesiącach względnego spokoju na początku tego roku od połowy sierpnia w Kabulu regularnie dochodzi do zamachów terrorystycznych. Do większości z nich przyznają się talibowie. Fala przemocy zaostrzyła się szczególnie przed wyborami prezydenckimi i do rad prowincji 20 sierpnia.

Budynek indyjskiej ambasady był w lipcu 2008 roku celem jednego z najbardziej krwawych zamachów terrorystycznych w afgańskiej stolicy. Zamachowiec-samobójca zabił wówczas prawie 60 osób, w tym dwóch indyjskich dyplomatów. Ponad 140 ludzi odniosło obrażenia. (PAP)

ksaj/ kar/

4897905 4897900 4897795 4897782 4897784

Tagi: afganistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz