Notowania

wiadomości
11.07.2011 10:19

Afganistan: Specjaliści od rozminowywania zwolnieni

Porywacze uwolnili 27 ludzi z uprowadzonej w prowincji Farah w zachodnim Afganistanie grupy afgańskich cywilnych specjalistów od rozminowywania - poinformował w poniedziałek rzecznik ich macierzystej organizacji DAFA (Demining Agency for Afghanistan) Daud Farahi.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Porywacze uwolnili 27 ludzi z uprowadzonej w prowincji Farah w zachodnim Afganistanie grupy afgańskich cywilnych specjalistów od rozminowywania - poinformował w poniedziałek rzecznik ich macierzystej organizacji DAFA (Demining Agency for Afghanistan) Daud Farahi. *

Według niego, uwolnienie nastąpiło dzięki rokowaniom ze starszyzną plemienną. Czterej pozostali uprowadzeni zostali zabici przez porywaczy - jednemu odcięto głowę, a trzech zastrzelono.

Na razie nie jest jasne, kto dokonał porwania. Talibowie wykluczyli, by byli odpowiedzialni za ten czyn. W Afganistanie często zdarzają się uprowadzenia w celu wymuszenia okupu.

DAFA pracuje nad oczyszczeniem prowincji Farah z min przeciwpiechotnych. W następstwie trwających ponad 30 lat działań zbrojnych Afganistan należy do najbardziej zaminowanych państw świata. (PAP)

dmi/ ro/

9369171

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz