Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
24.02.2013 07:40

Afganistan we krwii. Kolejne zamachy na wschodzie

Według miejscowych źródeł zginęły co najmniej trzy osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

Dwóch zamachów samobójczych z wykorzystaniem samochodów-pułapek dokonano we wschodnim Afganistanie. Według miejscowych źródeł zginęły co najmniej trzy osoby.

Rzecznik policji prowincji Nangarhar, Hazrat Hussain Mashriqiwal powiedział, że w głównym mieście regionu, Dżalalabadzie, zamachowiec-samobójca zaatakował siedzibę tajnych służb i w konsekwencji spowodował śmierć dwóch agentów i zranił trzech innych.

Bilans potwierdziły władze prowincji. Tymczasem w stolicy niestabilnego regionu Logar - mieście Puli Alam - celem zamachu był posterunek policji.

Zginął jeden funkcjonariusz, dwóch zostało rannych - podała miejscowa policja. To tego ataku przyznali się afgańscy talibowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabili doradcę prezydenta. Co z negocjacjami? Członek Wysokiej Rady Pokoju w Afganistanie i doradca prezydenta Hamida Karzaja Arsala Rahmani został postrzelony w Kabulu i zmarł w szpitalu.
Obama z zaskoczenia w Kabulu, wybuchły bomby Rok po zabiciu Osamy bin Ladena prezydent USA bez zapowiedzi poleciał do Afganistanu.
Ujęto talibów, którzy zabili w grudniu Polaków Talibów zatrzymali w Afganistanie polscy komandosi z afgańskimi siłami bezpieczeństwa.
Tagi: afganistan, talibowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz