Notowania

wojna w afganistanie
31.05.2011 06:52

Afgański żołnierz zastrzelił instruktora

Afgańczyk pełnił razem z zabitym Australijczykiem służbę wartowniczą. Jest obecnie ścigany przez afgańską armię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(isafmedia/CC/Flickr)

Afgański żołnierz zastrzelił swojego australijskiego instruktora, z którym wspólnie pełnił służbę wartowniczą - poinformował w poniedziałek głównodowodzący armii australijskiej, marszałek Angus Houston.

Zabójca uciekł z miejsca zbrodni i jest obecnie ścigany przez armię afgańską - powiedział marszałek Houston. Dodał, że tragiczny incydent wydarzył się w bazie Marshal, w dolinie Chora, w prowincji Uruzgan.

Zastrzelony 25-letni kapral pełnił razem z zabójcą służbę wartowniczą. Houston nie podał motywów, jakimi kierował się zabójca, ale podkreślił, że nie był to wypadek. _ - Ten incydent w sposób oczywisty stawia pewne bardzo poważne pytania dotyczące stosowanych obecnie środków bezpieczeństwa _ - podkreślił Houston.

Australia ma obecnie 1550 żołnierzy w Afganistanie, których głównym zadaniem jest szkolenie armii afgańskiej, tak aby była w stanie przejąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo w bardzo niespokojnej prowincji Uruzgan. Liczebność armii afgańskiej wzrosła w ub. r. z 79 tys. do 270 tys. żołnierzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t134864.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemieccy;zolnierze;zabili;afganke,16,0,791568.html) Niemieccy żołnierze zabili Afgankę Afgańska policja zarzuca Bundeswehrze zabójstwo. Na razie nie ma dowodów zbrodni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t138473.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/talibowie;ruszaja;z;wiosenna;ofensywa,128,0,820864.html) Talibowie ruszają z wiosenną ofensywą Celem ich ataków są zagraniczne wojska, a także afgańskie siły bezpieczeństwa i przedstawiciele władz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97534.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afganistan;500;wiezniow;ucieklo;przez;tunel,48,0,817712.html) Afganistan: 500 więźniów uciekło przez tunel Około 100 z nich to talibscy dowódcy, a większość pozostałych - bojownicy.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz