Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afryka nakłada sankcje na Gwineę

0
Podziel się

Przedstawiciele rządzącej junty wojskowej nie dostaną już wiz, a ich konta będą zamrożone.

Afryka nakłada sankcje na Gwineę
(PAP/EPA)
bEiisjnp

- Przedstawiciele rządzącej junty wojskowej nie dostaną już wiz, a ich konta będą zamrożone - zdecydowała Unia Afrykańska._ _

_ - Sankcje wymierzone są w urzędników i personel wojskowy, które w Gwinei dokonują działań sprzecznych z konstytucją. Nie są skierowane do obywateli Gwinei _ - powiedział Lamamra Ramtane, komisarz UA ds. pokoju i bezpieczeństwa na spotkaniu w nigeryjskiej Abudży.

*Gwinea jest jednym z najbiedniejszych *krajów świata. Tamtejsza gospodarka opiera się głównie o prymitywne rolnictwo i górnictwo. Kraj zajmuje drugą w świecie pozycję pod względem wydobycia boksytów.

bEiisjnr

Ramtane podkreślił, że represje przewidują m.in. zamrożenie kont bankowych i wstrzymanie procedury wydawania wiz dla przedstawicieli władz w Konakry.

Junta pod dowództwem kapitana Musy Dadisa Camary doszła do władzy w grudniu ubiegłego roku, po śmierci wieloletniego gwinejskiego przywódcy Lansany Conte.

Wojskowi krwawo stłumili protesty przeciwników przewrotu; lokalni obrońcy praw człowieka szacują liczbę ofiar na 157 osób.

bEiisjnS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)