Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AI: w Iranie podczas manifestacji zginęło 10 osób

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja, że zginęło 10, a nie 15 osób
#

# dochodzi informacja, że zginęło 10, a nie 15 osób #

19.06.Genewa (PAP/AFP) - Amnesty International (AI) do 10 osób zmniejszyła w piątek podawaną przez siebie liczbę ofiar śmiertelnych demonstracji w Teheranie przeciwko wynikom wyborów prezydenckich w Iranie.

"Według obliczeń AI opartych na monitoringu mediów oraz informacjach otrzymanych z Iranu w starciach z siłami bezpieczeństwa i policjantami w cywilu zginąć mogło do 10 osób" - poinformowała organizacja. "Co najmniej czterej studenci są na razie uznani za zaginionych po ataku na akademik uniwersytetu w Teheranie" - wyjaśnia AI.

Wcześniej w piątek AI w swojej siedzibie w Londynie poinformowała, że jej zdaniem zginęło 15 osób.

"Podczas gdy państwowe irańskie radio potwierdziło, że zostało zabitych siedem osób, Amnesty International odnotowała 15 zmarłych, w tym pięciu studentów, których należy jeszcze potwierdzić" - napisano w oświadczeniu organizacji.

Rzecznik AI precyzował wówczas, że potwierdzona została liczba 15 zabitych, "nie potwierdziliśmy jedynie, czy pięć zabitych osób było studentami".

Według irańskiego radia w poniedziałek w trakcie demonstracji, która zgromadziła setki tysięcy osób, siedem osób zginęło od kul. (PAP)

keb/ ap/

4273920 4274900

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)