Notowania

al-kaida
23.09.2010 09:41

Al-Kaida ostrzega Francję przed użyciem siły

Francuski minister obrony Herve Morin: Francja chce poznać żądania porywaczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Odłam Al-Kaidy działający w Maghrebie ostrzegł Francję przed podejmowaniem jakichkolwiek operacji mających na celu uwolnienie piątki Francuzów porwanych w Nigrze. Z kolei francuski minister obrony Herve Morin oświadczył, że Francja próbuje nawiązać kontakt z Al-Kaidą, by poznać żądania porywaczy.

W komunikacie zamieszczonym w internecie Al-Kaida Islamskiego Maghrebu podała, że do porwania doszło w ramach odwetu zapowiadanego przez szefa grupy, Abu Moussabę Abdela Wadu.

Według SITE, organizacji monitorującej strony internetowe islamistów, komunikat jest ostrzeżeniem dla Francji, mającym zniechęcić ją do podejmowania operacji uwolnienia, _ podobnych do tej zorganizowanej w sprawie Michela Germaneau _.

Germaneau, działacz organizacji humanitarnych, został porwany 19 kwietnia na północy Nigru, a w lipcu zamordowany przez terrorystów. W nagraniu wyemitowanym przez telewizję Al-Dżazira Wadu powiedział, że egzekucja Francuza była zemstą za śmierć bojowników Al-Kaidy, którzy zginęli podczas rajdu żołnierzy francuskich i mauretańskich na terytorium Mali; celem operacji było uwolnienie Germaneau.

_ - Na razie naszym zmartwienie jest możliwość skontaktowania się z Al-Kaidą, by poznać ich żądania - oświadczył minister w rozmowie z radiem RTL . - Chcemy by Al-Kaida przynajmniej wyłożyła na stół swoje żądania _.

Pięcioro Francuzów: pracownik firmy nuklearnej Areva, jego żona i trzech pracowników firmy budowlanej Sogea-Satom oraz obywatel Togo i obywatel Madagaskaru zostali uprowadzeni w ubiegłym tygodniu w Nigrze, w górniczym mieście Arlit.

Wczoraj władze Francji zapewniły, że zmobilizowały wszystkie swoje służby, by uwolnić porwanych. Paryż wykluczył jednak próbę ich odbicia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t16238.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francja;zatrzymani;wspolpracownicy;al-kaidy,78,0,308302.html) Francja: Zatrzymani współpracownicy Al-Kaidy W wyniku operacji francuskiego kontrwywiadu rozbito siatkę logistyczną wspomagającą Al-Kaidę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t78582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/11;wrzesnia;-;dzien;ktory;zmienil;caly;swiat,6,0,674054.html) 11 września - dzień, który zmienił cały świat Dziewięć lat temu miało miejsce jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Ameryki - atak na World Trade Center.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t38701.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/interpol;ostrzega;rosnie;liczba;portali;ekstremistow,67,0,679747.html) Interpol ostrzega: rośnie liczba portali ekstremistów Według Richarda Noble'a ułatwia to rekrutowanie młodych ludzi do Al-Kaidy.
Tagi: al-kaida, francja, porwanie, site, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz