Notowania

powódź 2010
02.06.2010 15:14

Alarmujące zapowiedzi IMiGW

Padający deszcz doprowadzi do podniesienia poziomu wód w rzekach - ostrzega Instytut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

W ciągu najbliższej doby na wodowskazach zlewni Warty przewidywane są wzrosty stanów wody w Łódzkiem. Poziomy alarmowe mogą wystąpić na wodowskazach Niechmirów na Oleśnicy i Łask na Grabi - ostrzega IMiGW. Z kolei wzrosty stanów wody do strefy okołoalarmowej prognozowane są na wodowskazie Podgórze na Widawce.

Wysoka woda utrzyma się też w zlewni Noteci w województwie kujawsko-pomorskim. Wodowskazy Pakość i Nakło Zachód pokazywać będą nadal stany alarmowe i woda nie powinna jeszcze opadać - podaje Instytut.

Podobnie w województwie lubuskim. Na Warcie w Skwierzynie i Gorzowie Wielkopolskim również prognozowane jest przekroczenie stanu alarmowego - ostrzega IMiGW. Z kolei na wodowskazie Kostrzyn nad Wartą woda powinna opadać, choć jeszcze nie poniżej stanów alarmowych.

Na Nerze w Wielkopolsce wody będzie przybywać. Wodowskaz Dąbie może pokazać stany przekraczające poziom alarmowy. Z kolei stabilizacji spodziewać można się na wodowskazach Oborniki i Wronki na Warcie, Białośliwie na Noteci oraz Kościan na Kanale Kościańskim.

    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
    * [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: powódź 2010, powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz