Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
algieria
20.05.2013 23:17

Algieria: Przywódca islamistów żąda, by prezydent pokazał się publicznie

Przywódca głównej algierskiej partii islamistycznej zażądał, by chory prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika wystąpił w telewizji i rozwiał w ten sposób plotki na temat stanu swego zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przywódca głównej algierskiej partii islamistycznej zażądał, by chory prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika wystąpił w telewizji i rozwiał w ten sposób plotki na temat stanu swego zdrowia po trzytygodniowej nieobecności na scenie publicznej.

Szef Ruchu Społeczeństwa na Rzecz Pokoju (MSP) Abderrazzak Mukri ostrzegł, że jeśli to nie nastąpi, zainicjuje konstytucyjny proces odwołania prezydenta z urzędu z powodów zdrowotnych. 76-letni Buteflika doznał 27 kwietnia lekkiego wylewu i został przewieziony do szpitala wojskowego we Francji, w którym dotąd przebywa.

Rząd twierdzi, że prezydent ma się dobrze i na bieżąco śledzi wydarzenia w kraju, ale nasilają się pogłoski o tym, iż jego stan jest w rzeczywistości znacznie gorszy.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent w więzieniu. Za zabójstwo premiera Musharraf odpiera te zarzuty, twierdząc, że są umotywowane politycznie.
Tam kobieta nie zostanie prezydentem Kobiety mają w Iranie więcej praw niż w wielu innych krajach regionu, ale powszechnie uważa się, że sformułowania w konstytucji dotyczące urzędu prezydenta, zamykają im drogę do tej funkcji.
Tagi: algieria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz