Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Alupol Packaging zrealizuje nową inwestycję w KSSE

0
Podziel się

Kosztem, co najmniej 32 mln zł działający w Tychach producent opakowań
giętkich Alupol Packaging powiększy swój zakład w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To
drugi w tym roku nowy projekt inwestycyjny w tej strefie.

bEijFGlh

Kosztem, co najmniej 32 mln zł działający w Tychach producent opakowań giętkich Alupol Packaging powiększy swój zakład w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To drugi w tym roku nowy projekt inwestycyjny w tej strefie.

Jak poinformował w piątek PAP Wojciech Rusek z KSSE, zarząd strefy zatwierdził wyniki rokowań, na podstawie, których inwestor uzyskał nowe zezwolenie na działalność w KSSE.

Alupol Packaging z grupy kapitałowej Kęty jest liderem w produkcji opakowań giętkich w Polsce i jednym z największych w Europie. Swoje wyroby dostarcza głównie do potentatów w branży spożywczej. Swoje zakłady ma w Tychach i Kętach.

bEijFGlj

Nowy projekt obejmuje m.in. budowę hali produkcyjno-magazynowo-biurowej oraz zakup nowych, specjalistycznych linii produkcyjnych (wytłaczarkowej do produkcji i uszlachetniania folii oraz linii do laminacji). Firma uwzględniła koszty tego przedsięwzięcia w swoich prognozach nakładów inwestycyjnych na 2011 r.

Nowa inwestycja ma zwiększyć zdolności produkcyjne opakowań giętkich. Wraz z realizowaną obecnie w zakładzie instalacją nowych urządzeń m.in. specjalistycznej drukarki, wzrośnie moc produkcyjna w poszczególnych asortymentach nawet o 15-20 proc.

W ramach nowego zezwolenia na działalność w KSSE, inwestor zadeklarował utrzymanie dotychczasowych ponad 250 nowych miejsc pracy i stworzenie kilku następnych.

Z wyrobów Alupol Packaging korzystają m.in. Nestle, Unilever, Bonduelle i Kraft Foods. Oprócz branży spożywczej klientami tyskiej spółki są również firmy z branży farmaceutycznej czy chemicznej.

bEijFGlp

Przedsięwzięcie Alupol Packaging to drugi w tym roku projekt inwestycyjny w KSSE. W styczniu na inwestycję w gminie Radziechowy-Wieprz zdecydowała się firma Żywiec Zdrój (producent wód butelkowanych), która kosztem ok. 30 mln zł do 2014 r. zbuduje tam zakład produkcyjny.

W 2011 r. KSSE spodziewa się 25-30 nowych projektów inwestycyjnych o łącznej wartości około 1 mld zł. Nowe przedsięwzięcia powinny stworzyć ok. tysiąc miejsc pracy.

W ubiegłym roku Katowicka SSE pozyskała 23 nowe projekty, których minimalna wartość to blisko 830 mln zł; realną wartość zarząd strefy ocenia, na co najmniej 1,1 mld zł. Inwestorzy zadeklarowali stworzenie ponad 900 nowych miejsc pracy.(PAP)

mab/ amac/

bEijFGlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)