Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykanie manifestują. Chcą "powrotu rozsądku"

0
Podziel się

W demonstracji w Waszyngtonie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Amerykanie manifestują. Chcą "powrotu rozsądku"
(PAP/EPA)
bEgYBuVx

W demonstracji pod hasłem _ Zlot na rzecz powrotu zdrowego rozsądku _ *w Waszyngtonie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy *zwolenników Demokratów z całej Ameryki.

Na trzy dni przed wyborami uzupełniającymi do Kongresu i wyborami do Senatu, na Mallu - rozległym skwerze przed budynkiem Kapitolu w Waszyngtonie, zwolennicy Demokratów i umiarkowanych opcji politycznych zebrali się na wezwanie dwóch satyryków i komentatorów politycznych - Jona Stewarta i Stevena Colberta.

Utrzymane w pogodnej atmosferze spotkanie, na którym obnoszono się z transparentami z napisem _ Bądźcie uprzejmi _ było wyrazem poparcia dla prezydenta Baracka Obamy, a zarazem reakcją na zlot amerykańskiej ultra-prawicy, zorganizowany w tym samym miejscu w sierpniu przez prezentera przyjaznej prawicy sieci telewizyjnej Fox News, Glenna Becka.

bEgYBuVz

*Organizatorzy manifestacji *nazwali ją Woodstockiem XXI wieku, na którym nagość i narkotyki zastąpiono pełną szacunku niezgodą.
Jon Stewart, znany satyryk i komentator polityczny, który prowadzi program stylizowany na wiadomości telewizyjne na kanale Comedy Central, został we wtorek uznany w sondażu przeprowadzonym przez przegląd internetowy AskMen za najbardziej wpływowego Amerykanina. Zdystansował w tym rankingu, między innymi, prezydenta USA Baracka Obamę, Billa Gatesa i założyciela portalu społecznościowego Facebook Marka Zuckerberga.

Zwolennicy Demokratów mobilizują się w całych Stanach Zjednoczonych przed wyborami, w których na fali niezadowolenia ze stanu gospodarki faworyzowani są Republikanie. Demonstracje podobne do waszyngtońskiego _ Zlotu na rzecz zdrowego rozsądku _ mają się odbyć w wielu miastach USA. To co organizatorzy nazwali _ pełną szacunku niezgodą _ demonstrujących wymierzone jest przede wszystkim w ruch zwany Partią Herbacianą (Tea Party), czyli ultraprawicę, której prominentną aktywistką jest była kandydatka na republikańskiego wiceprezydenta USA Sarah Palin.

W listopadowych wyborach Republikanie i Demokraci walczyć będą o 435 miejsc w Izbie Reprezentantów, 37 miejsc w stuosobowym Senacie oraz o 37 stanowisk gubernatorów stanowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t114576.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/republikanie;odbiora;demokratom;kontrole,53,0,699189.html) Republikanie odbiorą Demokratom kontrolę? Tak wskazują sondaże na tydzień przed wyborami do Kongresu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t112053.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;w;usa;aqua;budda;nrd;i;czary,254,0,697086.html) Wybory w USA: Aqua Budda, NRD i czary Tegoroczne wybory gubernatorów i do Kongresu obfitują w nietypowych kandydatów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t73809.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/marihuana;bedzie;legalna;kalifornia;pyta;obywateli,149,0,694933.html) Marihuana będzie legalna? Kalifornia pyta obywateli Referendum w tej sprawie odbędzie się przy okazji wyborów do Kongresu.
bEgYBuWa
wybory
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)