Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykanom będzie łatwiej jeździć na Kubę

0
0
0
Podziel się

Prezydent Barack Obama ogłosił, że zamierza złagodzić ograniczenia podróży na wyspę.

Amerykanom będzie łatwiej jeździć na Kubę
(The U.S. Army/CC/Flickr)
bCObCcLF

*Prezydent USA Barack Obama, że zamierza złagodzić ograniczenia w podróżach na Kubę, m.in. dla studentów, artystów i wspólnot kościelnych. Te i inne planowane zmiany mają służyć wspieraniu społeczeństwa obywatelskiego na wyspie. *

_ _Wraz z kontynuowanym embargiem mają one doprowadzić do powstania _ Kuby, która szanuje elementarne prawa wszystkich swoich obywateli _ - czytamy w oświadczeniu Białego Domu. Każdy obywatel USA co trzy miesiące będzie mógł wysłać na Kubę kwotę do 500 USD, pod warunkiem, że adresat nie jest członkiem rządu kubańskiego, Partii Komunistycznej, ani nie jest spokrewniony z nadawcą. Ma to wspomóc prywatne inicjatywy gospodarcze.

Ponadto więcej amerykańskich lotnisk będzie mogło oferować loty czarterowe na Kubę. Obecnie są do nich uprawnione są tylko trzy lotniska: w Miami, Los Angeles i Nowym Jorku.

bCObCcLH

Zaproponowane zmiany nie potrzebują zatwierdzenia przez Kongres i wejdą w życie w ciągu dwóch tygodni - podała agencja AP.
Zdaniem republikańskiej członkini Izby Reprezentantów Ileany Ros-Lehtinen, _ nowe przepisy podkopują politykę zagraniczną USA _, i będą przynosić korzyści tylko kubańskiemu reżimowi.

_ - Rząd kubański skorzysta co prawda na przekazach pieniężnych _, ale najważniejsze jest to, że Kubańczycy, _ w tym dysydenci, będą teraz mieli dodatkowe źródło utrzymania _ - ocenił Pepe Hernandez z Narodowej Fundacji Kubańsko-Amerykańskiej.

Czytaj w Money.pl

bCObCcMi
obama
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
pap
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)