Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Analitycy: paliwa na stacjach benzynowych powinny nadal tanieć

0
Podziel się

W najbliższych dniach ceny paliw na stacjach benzynowych powinny spadać -
prognozuje e.petrol.pl. Według analityków BM Reflex spadki te powinny potrwać co najmniej do 20
listopada.

bEqEEfMB

W najbliższych dniach ceny paliw na stacjach benzynowych powinny spadać - prognozuje e.petrol.pl. Według analityków BM Reflex spadki te powinny potrwać co najmniej do 20 listopada.

Jak poinformował w piątek e-petrol.pl, ceny paliw na stacjach benzynowych spadają ósmy tydzień z rzędu. Dzięki temu koszty tankowania na początku listopada są o 4-5 proc. niższe niż przed rokiem; mniej płacimy też za autogaz.

"Obniżki (cen paliw) przyspieszyły i nie przeszkodził w tym okres wzmożonych wyjazdów związany z nakładającymi się na siebie przedłużonymi weekendami" - czytamy w komunikacie.

bEqEEfMD

Z raportu e-petrol.pl wynika, że w nadchodzącym tygodniu benzyna 95 powinna kosztować w granicach 5,22-5,35 zł za litr, a olej napędowy 5,35-5,45 zł za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 2,57-2,65 zł.

Według e-petrol to jeszcze nie koniec obniżek. "Nadchodzące dni powinny przynieść dalszy spadek cen" - dodano.

Specjaliści z BM Reflex wskazują, że w ujęciu rocznym ceny wszystkich paliw są niższe.

"Obserwowany w ostatnich tygodniach kierunek zmian cen na stacjach będzie kontynuowany co najmniej do 15-20 listopada. Sprzyjać temu będzie odnotowany w pierwszym tygodniu listopada spadek cen w hurcie" - podkreślono. (PAP)

bEqEEfMJ

dol/ pad/

bEqEEfNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)