Notowania

komisja hazardowa
07.05.2010 10:35

Andrzej Dera nowym członkiem komisji hazardowej

Nie jestem człowiekiem agresywnym - zapowiada poseł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Poseł PiS będzie pracował w hazardowej komisji śledczejza Zbigniewa Wassermanna, zmarłego tragicznie w katastrofie samolotowej koło Smoleńska. O powołaniu Dery w skład komisji zdecydował Sejm.

_ - Nie jestem generalnie człowiekiem agresywnym. Spróbuję - choć wiem, że jest to praktycznie niewykonalnym zadaniem - zastąpić pana Wassermanna. Przez rok miałem zaszczyt pracować z nim w komisji do spraw zbadania okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika, dużo się od niego nauczyłem. Będę próbował merytorycznie, ale też jeżeli chodzi o sposób zadawania pytań, +być bliżej+ posła Wassermanna. Na nim się będę wzorował _ - mówił wcześniej Dera.

Komisja śledcza, która bada tzw. aferę hazardową, przerwała prace nad czas kampanii wyborczej. Ma wznowić je 7 lipca.
Poseł PiS jest doświadczonym sejmowym śledczym. W poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w tzw. bankowej komisji śledczej, która badała nieprawidłowości w działaniach organów Państwa w procesie przekształceń niektórych banków.

W obecnej kadencji Dera pracuje w komisji śledczej ds. zbadania okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika. W opinii posła PiS, komisja ta do końca czerwca powinna zakończyć prace, co umożliwi mu pełne zaangażowanie się w nowe zadanie.

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu ślubowanie poselskie złożyła Elżbieta Zakrzewska. Objęła ona mandat po Jerzym Szmajdzińskim (SLD), tragicznie zmarłym w katastrofie lotniczej koło Smoleńska.

47-letnia Zakrzewska była dotychczas radną sejmiku Województwa Dolnośląskiego, jest dyrektorem Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Jeleniej Górze. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Krajowej Unii Pracy.
* ZOBACZ TAKŻE:
* Ważą się losy sejmowych komisji śledczych
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej
* Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail!

Tagi: komisja hazardowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz