Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
06.06.2012 20:23

Angela Merkel spotkała się z niemieckimi piłkarzami w Gdańsku

Kanclerz Angela Merkel spotkała się wieczorem w Gdańsku z niemieckimi piłkarzami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)

Kanclerz Angela Merkel spotkała się w środę wieczorem w Gdańsku z niemieckimi piłkarzami przygotowującymi się do udziału w mistrzostwach Europy. Spotkanie i kolacja odbywają się w Dworze Oliwskim.

Szefowa niemieckiego rządu wylądowała na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie ok. 19.10, następnie kolumna pojazdów przejechała do Dworu Oliwskiego w Gdańsku Oliwie, gdzie mieszka ekipa niemiecka.

Podczas konferencji prasowej w środę w Gdańsku dyrektor reprezentacji Olivier Bierhoff poinformował, że Merkel spotka się z piłkarzami po ich popołudniowym treningu. Zje kolację z zawodnikami i sztabem szkoleniowym i jeszcze w środę wieczorem wróci do Niemiec.

Szefowa niemieckiego rządu znana jest z zainteresowania futbolem. Pojawia się regularnie na meczach reprezentacji. Krzysztof Guzowski z Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012 powiedział PAP, że spotkanie może potrwać ok. godziny- półtorej. _ - To ma być rozmowa i kolacja _ - dodał. Zwrócił uwagę, że _ niemiecka reprezentacja zawsze dba, aby takie wizyty miały prywatny charakter, nawet dziennikarze z Niemiec nie mogą w nich uczestniczyć _.

_ - To zaszczyt dla zespołu i dobry znak dla nas. Kiedy usłyszałem, że przyjedzie do nas kanclerz Niemiec, bardzo mnie to ucieszyło _ - powiedział na konferencji prasowej w Gdańsku obrońca reprezentacji Niemiec Per Mertesacker. Jak dodał, Merkel jest osobą o dużym poczuciu humoru.

Czytaj więcej w Money.pl
Każdy może zobaczyć trening drużyny na Euro 2012 Reprezentacja Niemiec postanowiła zaprosić na swój trening 4 czerwca w Gdańsku aż 11 tysięcy kibiców. I to za darmo.
Merkel nie jedzie na Euro, to ministrowie też Niemiecka krytyka władz ukraińskich nie spotkała się na razie z widocznym poparciem ze strony innych państw UE.
"Merkel wypłaca premie za stanie przy garach" Niemiecki rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej zasiłek dla rodziców, którzy opiekują się małymi dziećmi w domu, zamiast posyłać je do żłobków.
Niemcy zachwyceni polskim "superstadionem" Niewiele jest na świecie takich historii sukcesu, jak historia Polski po zmianie ustroju - pisze niemiecki tygodnik _ Der Spiegel _.
Tagi: euro 2012, angela merkel, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz