Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Areszt dla policjantów z Płocka, podejrzanych o gwałty w agencji towarzyskiej

0
Podziel się

Sąd Rejonowy w Mławie (Mazowieckie) aresztował w piątek na trzy miesiące dwóch
policjantów z Płocka, podejrzanych o gwałty ze szczególnym okrucieństwem, których mieli dopuścić
się w agencji towarzyskiej.

bEgBuvEB

Sąd Rejonowy w Mławie (Mazowieckie) aresztował w piątek na trzy miesiące dwóch policjantów z Płocka, podejrzanych o gwałty ze szczególnym okrucieństwem, których mieli dopuścić się w agencji towarzyskiej.

Na trzy miesiące sąd aresztował także dwie inne osoby, związane z agencją towarzyską, którym przedstawiono zarzut stręczycielstwa i sutenerstwa.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka płockiego Sądu Okręgowego sędzia Joanna Kasicka, "przesłanką zastosowania aresztu była grożąca podejrzanym surowa kara i obawa matactwa".

bEgBuvED

Śledztwo prowadzone jest od kilku miesięcy, a jego początkiem były ustalenia policji.

Sprawę przekazano z Płocka do Prokuratury Rejonowej w Mławie, by uniknąć zarzutów o brak bezstronności. W czwartek prokuratura w Mławie przedstawiła dwóm płockim policjantom z wydziałów prewencji i dochodzeniowego zarzut gwałtów ze szczególnym okrucieństwem, do których dochodziło w agencji towarzyskiej. Czyn ten kwalifikowany jest jako zbrodnia. Grozi za to od 5 do 15 lat pozbawienia wolności.

Czterem innym osobom, związanym z agencją towarzyską, postawiono zarzut stręczycielstwa i sutenerstwa. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Wszyscy podejrzani w sprawie zostali zatrzymani 28 września - dwóch funkcjonariuszy zatrzymało Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Sprawą zajęło się także Centralne Biuro Śledcze.

bEgBuvEJ

Prokuratura, powołując się na dobro prowadzonych w ramach śledztwa czynności, nie ujawnia szczegółów sprawy.(PAP)

mb/ abr/ gma/

bEgBuvFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)