Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arłukowicz: decyzja o terminie przesłuchania premiera w poniedziałek

0
Podziel się

Decyzja o terminie przesłuchania premiera Donalda Tuska przed komisją
śledczą badającą tzw. aferę hazardową zapadnie w poniedziałek - powiedział dziennikarzom wiceszef
komisji Bartosz Arłukowicz (Lewica) po piątkowym posiedzeniu prezydium komisji.

bEiygket

Decyzja o terminie przesłuchania premiera Donalda Tuska przed komisją śledczą badającą tzw. aferę hazardową zapadnie w poniedziałek - powiedział dziennikarzom wiceszef komisji Bartosz Arłukowicz (Lewica) po piątkowym posiedzeniu prezydium komisji.

W czwartek szef komisji Mirosław Sekuła (PO) poinformował, że kancelaria premiera wskazała trzy odpowiadające Tuskowi terminy: 4, 5 lub 10 lutego i prezydium komisji wybierze jeden z nich.

Według Arłukowicza w poniedziałek członkowie komisji spotkają się z prokuratorem krajowym. Również posłanka PiS Beata Kempa oceniła w rozmowie z dziennikarzami, że termin przesłuchania premiera zależy od przebiegu spotkania z prokuratorami. Poinformowała, że do spotkania dojdzie w poniedziałek o godz. 16.

bEiygkev

"Po uzyskaniu informacji na temat odtajnienia czy upublicznienia stenogramów z podsłuchów podejmiemy decyzję odnośnie terminu przesłuchania pana premiera Donalda Tuska" - powiedziała Kempa.

Chodzi o stenogramy z podsłuchów rozmów byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego i byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z biznesmenami z branży hazardowej Ryszardem Sobiesiakiem i Janem Koskiem. (PAP)

mzk/ ura/ jra/

bEiygkeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)