Notowania

wiadomości
18.01.2013 14:15

ARMiR: kolejne nabory wniosków od rybaków śródlądowych

Za niecałe dwa tygodnie ruszą dwa nabory wniosków o dofinansowanie inwestycji: w rybactwie śródlądowym oraz związanych z hodowlą ryb. O przyznaniu pieniędzy zdecyduje kolejność złożenia wniosku - poinformował Departament Komunikacji Społecznej ARiMR.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Za niecałe dwa tygodnie ruszą dwa nabory wniosków o dofinansowanie inwestycji: w rybactwie śródlądowym oraz związanych z hodowlą ryb. O przyznaniu pieniędzy zdecyduje kolejność złożenia wniosku - poinformował Departament Komunikacji Społecznej ARiMR. *

Od 29 stycznia 2013 r. do 11 lutego 2013 r. można składać wnioski o pomoc przy inwestycjach realizowanych w ramach działania "rybołówstwo śródlądowe". Za uzyskane wsparcie mogą być sfinansowane m.in.: zakup, budowa, remont obiektów budowlanych lub urządzeń służących do wyładunku i przechowywania produktów rybnych, naprawy sprzętu pływającego i sprzętu rybackiego.

Dofinansowanie może być wykorzystane także na modernizację łodzi rybackiej, np. wymianę silnika, czy na wykonanie prac, które mają prowadzić do poprawy jakości produktów rybnych.

Wnioski w ramach działania "inwestycje w chów i hodowlę ryb" będzie można składać od 1 do 14 lutego 2013 r. Dofinansowanie z ARiMR będzie można otrzymać jedynie na zakup i instalację urządzeń napowietrzających i natleniających.

Wnioski o dofinansowanie w ramach obu tych działań należy składać do właściwego oddziału regionalnego Agencji. Dokument trzeba złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę. Wniosek może też być przesłany pocztą poleconą lub przez kuriera.

Pomoc jest przyznawana aż do wyczerpania środków finansowych, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego i udokumentowanego wniosku o dofinansowanie - informuje Agencja.

ARiMR przypomniana, że jeszcze trwa nabór wniosków na trzy inne działania dotyczące rybołówstwa w ramach Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013. Są to: "Rybactwo przybrzeżne" - wnioski można składać do 28 czerwca 2013 r, "rekompensaty społeczno-gospodarcze w celu zarządzania krajową flotą rybacką" - wnioski są przyjmowane do 29 marca 2013 roku, oraz "inwestycje na statkach rybackich" - nabór otwarty także do 29 marca 2013 r.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w oddziałach regionalnych ARiMR oraz na stronie internetowej armir.gov.pl (PAP)

awy/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz