Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ARMiR wypłaciła 560 mln zł za gospodarowanie w trudnych warunkach

0
Podziel się

Ponad 560 mln zł wypłaciła już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji
Rolnictwa osobom gospodarującym w trudnych warunkach, np. na słabych glebach. W pierwszej
kolejności pieniądze trafiają do rolników poszkodowanych przez tegoroczną powódź.

bEhOtTmJ

*Ponad 560 mln zł wypłaciła już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa osobom gospodarującym w trudnych warunkach, np. na słabych glebach. W pierwszej kolejności pieniądze trafiają do rolników poszkodowanych przez tegoroczną powódź. *

O dopłaty, które są wsparciem finansowym dla rolników prowadzących działalność na obszarach górskich lub w terenie o niekorzystnych warunkach gospodarowania, ubiega się w tym roku ok. 700 tys. rolników - poinformował w środę Departament Komunikacji Społecznej ARiMR.

Agencja rozpoczęła wypłacanie pieniędzy 18 października; dotychczas otrzymało je ok. 390 tys. rolników. Decyzje o przyznaniu płatności otrzymało ponad 540 tys. gospodarstw rolnych; czekają oni teraz na wypłatę środków.

bEhOtTmL

ARiMR zakłada, że do końca 2010 r. do beneficjentów zostanie przekazane około 1,1 mld zł, a pozostałe 200 mln zł rolnicy dostaną na początku przyszłego roku.

Wnioski o dopłaty są przyjmowane wraz z dokumentami dotyczącymi płatności bezpośrednich, tj. od 15 marca do 15 maja każdego roku. (PAP)

awy/ bos/

bEhOtTnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)