Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ashton ma mocne dowody na atak chemiczny

0
Podziel się:

Państwa Unii Europejskiej zgadzają się, że dostępne obecnie dane
wydają się prezentować mocne dowody na to, że winę za atak chemiczny pod Damaszkiem ponosi reżim syryjski - oświadczyła szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton w sobotę w Wilnie.

Ashton ma mocne dowody na atak chemiczny
(ec.europa.eu)
bEErTqrp

Państwa Unii Europejskiej zgadzają się, że dostępne obecnie dane wydają się prezentować mocne dowody na to, że winę za atak chemiczny pod Damaszkiem ponosi reżim syryjski - oświadczyła szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton w sobotę w Wilnie.

Powiedziała ona, że ministrowie spraw zagranicznych krajów UE zgodzili się, iż świat _ nie może pozostać bezczynny _ i potrzebna jest _ jasna i mocna _ odpowiedź, by zapobiec ponownemu użyciu broni chemicznej w Syrii.

Obradujący w Wilnie ministrowie nie udzielili jednak wsparcia działaniom wojskowym proponowanym przez USA i Francję - zauważa Reuters.

bEErTqrr

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/91/281435.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/afganistan-irak-libia---zachod-juz-dawno-sie-skompromitowal-twierdzi-wojciech-jagielski-jak-bedzie-w-syrii,0,1372597.html?utm_source=strona-glowna&ut) *Afganistan, Irak, Libia - to kompromitacja Zachodu * Wojciech Jagielski mówi czym grozi interwencja Syrii.

Przemawiając po spotkaniu w Wilnie, Ashton z zadowoleniem przyjęła decyzję prezydenta Francji Francois Hollande'a, by z decyzją w sprawie ewentualnego przyłączenia się Francji do amerykańskiej interwencji w Syrii poczekać na przedstawienie raportu ekspertów ONZ dotyczącego ataku pod Damaszkiem.

_ - UE podkreśla potrzebę, by dalej postępować w sprawie kryzysu syryjskiego zgodnie z procedurami ONZ _ - powiedziała Ashton, wyrażając nadzieję, że wstępne ustalenia ekspertów ONZ będą _ opublikowane tak szybko, jak to możliwe _.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle powiedział, że jego kraj podpisze deklarację państw G20 kończącą niedawny szczyt grupy w Petersburgu. Niemcy najpierw nie podpisały, jako jedyny kraj UE, tej deklaracji.

bEErTqrx

W dokumencie G20 sygnatariusze apelują o zdecydowaną odpowiedź społeczności międzynarodowej na rzekome użycie broni chemicznej przez Syrię; nie ma w nim jednak mowy o poparciu rozważanej przez USA interwencji.

Czytaj więcej w Money.pl
Reżim Asada mówi o agresji z strony Unii Chodzi o decyzję Brukseli o możliwości importu ropy z terenów kontrolowanych przez rebeliantów.
Rząd boi się, że "terroryści" użyją broni chemicznej Syria obawia się, że "niektóre kraje" mogą wyposażyć "grupy terrorystyczne" w broń chemiczną, a za jej użycie obwinić potem syryjski rząd - podkreślił syryjski ambasador w ONZ w liście do szefa tej organizacji Ban Ki Muna oraz Rady Bezpieczeństwa.
Ma 1000 ton broni chemicznej. Gotowa, by użyć Reżim Baszara el-Asada jest w stanie w ciągu kilku godzin użyć operacyjnie swej broni chemicznej.
bEErTqrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)