Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na ambasadę w Jemenie. Trwa szturm

0
Podziel się:

Setki osób protestujących przeciwko antyislamskiemu filmowi zaatakowały dziś ambasadę USA w stolicy Jemenu, Sanie.

Atak na ambasadę w Jemenie. Trwa szturm
(PAP/EPA)
bEUgJylN

Setki osób protestujących przeciwko antyislamskiemu filmowi zaatakowały dziś ambasadę USA w stolicy Jemenu, Sanie. Policja strzelała w powietrze, by rozpędzić tłum. Demonstranci wtargnęli jednak na teren placówki i podpalili zaparkowane tam samochody.

Według świadków, na których powołuje się agencja Reutera, manifestanci rozbili okna w pomieszczeniach ochrony na zewnątrz budynku ambasady, a następnie wtargnęli przez główną bramę tej silnie strzeżonej i ufortyfikowanej placówki w Sanie.

Reuters pisze, że strażnicy otworzyli ogień i są doniesienia o ofiarach zarówno po stronie szturmujących, jak i pracowników placówki. Na razie brak jednak informacji o szczegółach. Według AFP, jemeńska policja zaczęła wypierać manifestantów.

bEUgJylP

Antyamerykańskie nastroje na Bliskim Wschodzie i krajach islamskich wywołuje antyislamski film _ Innocence of Muslims _ (Niewinność muzułmanów), którego fragmenty można obejrzeć w serwisie YouTube. Dwugodzinny film przedstawia Mahometa jako oszusta i nieodpowiedzialnego kobieciarza, który aprobował molestowanie seksualne dzieci.

W ataku na konsulat USA w Bengazi na wschodzie Libii zginęło czterech amerykańskich dyplomatów, w tym ambasador. Antyamerykańskie demonstracje odbywają się także w Egipcie, Tunezji, Maroku, Sudanie, Iranie i Afganistanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaatakowali ambasadę USA. To głównie efekt... Państwo libijskie jest słabe, a faktyczną władzę na wielu obszarach sprawują milicje, pozostałe z czasów walki z reżimem Muammara Kadafiego - pisze Financial Times.
"Atak na Amerykanów był zaplanowany". To Al Kaida? Trwa wyjaśnianie okoliczności ataku na ambasadę w Libii. Do zamieszek doszło też w Kairze.
Żądają zniesienia immunitetu prezydenta To największa demonstracja od czasu ustąpienia Salaha po 33 latach rządów pod presją masowych protestów ulicznych.
bEUgJymq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)