Notowania

zima w europie
13.02.2011 13:14

Atak zimy na Ukrainie. Nie ma prądu

Milicja drogowa zaapelowała do kierowców, by powstrzymali się od wyjazdów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(unforth/CC/Flickr)

Mieszkańcy 941 miejscowości pozostają bez prądu z powodu porywistych wiatrów i opadów śniegu, do których doszło na Ukrainie w ciągu ostatniej doby - podało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Kijowie.

Brak energii elektrycznej odczuwalny jest w 21 obwodach, będących odpowiednikami polskich województw. Opady śniegu i silne porywy wiatrów najbardziej dały się we znaki w obwodach mikołajowskim i odeskim na południu kraju, oraz w połtawskim na wschodzie.

W sobotę późnym popołudniem nagły spadek temperatury, wraz z opadami mokrego śniegu, sparaliżował ruch samochodowy w Kijowie. Mimo wolnego od pracy dnia w mieście utworzyły się ogromne korki oraz doszło do wielu stłuczek. Ukraińska milicja drogowa zaapelowała do kierowców, by powstrzymali się od wyjazdów na drogi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t123461.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dwa;miliony;mieszkancow;kijowa;bez;ogrzewania,182,0,725942.html) Dwa miliony mieszkańców Kijowa bez ogrzewania Najbogatsze dzielnice miasta, czyli centralne, nie mają problemu z ciepłem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t90185.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;chicago;takiego;sniegu;nie;bylo;od;40;lat,228,0,764900.html) W Chicago takiego śniegu nie było od 40 lat Miasto jest sparaliżowane, śnieg pada nieprzerwanie od kilkunastu godzin.
Tagi: zima w europie, ukraina, śnieg, wiatr, zima, prąd, kijów, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz