Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Australia: 7 lat więzienia dla chirurga winnego śmierci pacjentów

0
Podziel się

Na 7 lat więzienia za spowodowanie śmierci trzech pacjentów i
podejmowanie zbędnych interwencji medycznych został skazany w czwartek w Australii amerykański
chirurg Jayant Patel, przez media nazywany "Doktorem Śmiercią".

bEibpbCd

*Na 7 lat więzienia za spowodowanie śmierci trzech pacjentów i podejmowanie zbędnych interwencji medycznych został skazany w czwartek w Australii amerykański chirurg Jayant Patel, przez media nazywany "Doktorem Śmiercią". *

We wtorek australijski sąd uznał go za winnego zaniedbań, które doprowadziły do śmierci trzech pacjentów, i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u jednej osoby podczas czterech operacji przeprowadzonych między 2003 a 2005 rokiem w szpitalu w stanie Queensland.

60-letni Patel, przez dwa lata był dyrektorem oddziału chirurgii w państwowym szpitalu w mieście Bundaberg na północy Australii.

bEibpbCf

Podczas procesu wyszło na jaw, że władze USA zabroniły Patelowi wykonywania niektórych operacji, które potem przeprowadzał w Australii. Lekarz ukrył tę informację przed swoimi australijskimi pracodawcami.

Dochodzenie wewnętrzne przeprowadzone w Queensland już po pociągnięciu Patela do odpowiedzialności karnej wskazało, że może on mieć na sumieniu także śmierć innych pacjentów. Ich liczba według lokalnego polityka może sięgać 87. (PAP)

klm/ ap/

6539595 arch.

bEibpbCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)