Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Australia: Zmarł ostatni weteran I wojny światowej

0
Podziel się

W australijskim Perth zmarł w czwartek w wieku 110 lat Brytyjczyk Claude
Stanley Choules, ostatni znany weteran I wojny światowej - poinformowała jego rodzina.

bEiukjPF

W australijskim Perth zmarł w czwartek w wieku 110 lat Brytyjczyk Claude Stanley Choules, ostatni znany weteran I wojny światowej - poinformowała jego rodzina.

"Wszyscy go bardzo kochaliśmy" - powiedziała agencji AP Daphne Edinger, 84-letnia córka zmarłego weterana. Poinformowała także, że jej ojciec zmarł w domu opieki.

Claude Stanley Choules urodził się w 3 marca 1901 roku w angielskim miasteczku Pershore. W 1917 roku wstąpił do brytyjskiej marynarki wojennej i podczas ostatnich miesięcy I wojny światowej służył na okręcie HMS Revenge. Później wyemigrował do Australii i przez ponad 40 lat pełnił służbę w marynarce wojennej tego kraju. W wieku 108 lat wydał swoją autobiografię.

bEiukjPH

Choules znany był z ogromnego poczucia humoru i skromności. Pytany o receptę na długowieczność, odpowiadał: "Po prostu oddychaj". "Rodzina była dla niego najważniejszą rzeczą w życiu" - powiedziała druga córka zmarłego weterana, Anne Pow.

Po śmierci w lutym tego roku - także w wieku 110 lat - Amerykanina Francka Bucklesa, Choules był ostatnim, znanym weteranem I wojny światowej. Żyje jeszcze Brytyjka Florance Grenn, która pod koniec I wojny światowej pełniła służbę w brytyjskim lotnictwie (RAF), ale nie walczyła, lecz była kelnerką. (PAP)

sp/

8917425

bEiukjQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)