Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Austria: Ratownicy przerwali akcję ratunkową

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o przerwaniu akcji ratunkowej
#

bEhMiAgR

# dochodzi informacja o przerwaniu akcji ratunkowej #

31.10. Innsbruck (PAP/APA) - Na skutek pogarszających się warunków atmosferycznych ekipa austriackich ratowników górskich przerwała w niedzielę późnym wieczorem próbę dotarcia do dwóch polskich alpinistów, którzy razem z trzecim kolegą zaginęli na Grossglockner - najwyższym szczycie Austrii - poinformowała austriacka agencja APA.

Wcześniej ratownikom udało się odnaleźć jednego z trzech Polaków, którzy popadli w tarapaty na Grossglockner. Ratownicy nie chcieli wypowiadać się o kondycji Polaka i kontynuowali poszukiwania jego dwóch kolegów. Kilka godzin później przerwali je jednak, bo pogorszyła się pogoda.

bEhMiAgT

Akcję ratunkową, rozpoczętą krótko po południu, od początku utrudniały fatalne warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły skorzystanie ze śmigłowca. Przez cały dzień wiał silny wiatr i padał śnieg. W akcji uczestniczyło 16 ratowników górskich i lekarz.

Nie ma jeszcze informacji o okolicznościach, w jakich polscy alpiniści popadli w tarapaty.Według wcześniejszych doniesień, alpinistów zlokalizowano w pobliżu szczytu, na wysokości 3,6-3,7 tys. metrów.

W stacji ratownictwa górskiego w Kals powiedziano PAP, że o kłopotach trzech kolegów powiadomili inni polscy alpiniści z kilkunastoosobowej grupy, którzy zeszli bezpiecznie.

Grossglockner (3797 m) jest najwyższym szczytem Austrii; znajduje się w Wysokich Taurach (Alpy Wschodnie).(PAP)

bEhMiAgZ

az/ kar/ sp/

7608783

bEhMiAhu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)