Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Autonomia Palestyńska zapowiedziała wybory

0
Podziel się:

Palestyński radykalny Hamas z miejsca odrzucił apel dotyczący wyborów.

Autonomia Palestyńska zapowiedziała wybory

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zapowiedział przeprowadzenie jeszcze przed wrześniem wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Palestyński radykalny Hamas z miejsca odrzucił udział w tych wyborach.

Informując o planowanych wyborach doradca Abbasa Jaser Abed Rabbo nie podał ich dokładnej daty, lecz zaznaczył, że już czynione są przygotowania. Dodał, że kierownictwo palestyńskie _ apeluje do wszystkich stron o pozostawienie na stronie wszelkich różnic _, nawiązując w ten sposób, jak pisze agencja Reuters, do zaciekłej rywalizacji między rządem Abbasa na Zachodnim Brzegu a Hamasem - radykalnym ugrupowaniem islamskim rządzącym w Strefie Gazy.

Hamas natychmiast odrzucił apel dotyczący wyborów. Rzecznik Hamasu w Gazie Fawzi Barhum powiedział, że prezydent Abbas nie ma legitymacji do organizowania takich wyborów i że Hamas nie będzie w nich uczestniczył, ani też nie uzna ich wyników. Wybory palestyńskie planowano przeprowadzić w ubiegłym roku, lecz Hamas odmówił ich przeprowadzenia w kontrolowanej przez siebie Strefie Gazy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t98195.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/autonomia;palestynska;chce;pojednania;z;hamasem,84,0,629588.html) Autonomia Palestyńska chce pojednania z Hamasem Prezydent Mahmud Abbas wyśle delegację do Strefy Gazy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t85312.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/clinton;namawia;izrael;i;hamas;do;rozmow,235,0,659947.html) Clinton namawia Izrael i Hamas do rozmów Izrael przychylnie przyjął zaproszenie sekretarz stanu USA. Hamas je odrzucił.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)