Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Badanie: Silna pozycja smartfonów firmy Samsung Electronics

0
Podziel się

Smartfony firmy Samsung Electronics były w drugim kwartale 2013 roku
najlepiej sprzedającymi się telefonami tego typu. Ich udział w globalnym rynku komórkowym wyniósł
31,7 proc. - poinformowali w środę w raporcie specjaliści z amerykańskiej firmy Gartner.

bErwSmut

Smartfony firmy Samsung Electronics były w drugim kwartale 2013 roku najlepiej sprzedającymi się telefonami tego typu. Ich udział w globalnym rynku komórkowym wyniósł 31,7 proc. - poinformowali w środę w raporcie specjaliści z amerykańskiej firmy Gartner.

W porównaniu z ubiegłym rokiem sprzedaż smartfonów na świecie wzrosła o 46,5 proc.; kupiło je 225 milionów osób. Regionami, w których sprzedano ich najwięcej, są: Azja, Ameryka Łacińska oraz Europa Wschodnia.

W sporządzonym przez Gartnera rankingu producentów komórek liderem w sprzedaży smartfonów jest Samsung. Udział tego producenta w globalnym rynku komórkowym wyniósł 31,7 proc. Firma sprzedała ok. 71 milionów urządzeń. Na drugim miejscu jest Apple (14,2 proc. udziału w rynku), który sprzedał prawie 32 miliony smartfonów. Na trzecim i czwartym miejscu znajdują się kolejno: południowokoreański LG Electronics z ok. 11 mln sprzedanych smartfonów oraz Lenovo - ponad 10,5 mln.

bErwSmuv

Wśród systemów operacyjnych smartfonów dominuje system Android Google'a, instalowany w telefonach wielu producentów (79 proc. udziału w rynku). Na drugim miejscu jest system operacyjny Apple'a - iOS (14,2 proc.), który zanotował spadek o 4,6 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Trzecie i czwarte miejsce zajęły Microsoft (3,3 proc.) i BlackBerry (2,7 proc.). Udział systemu Symbian, opracowanego przez Nokię, to jedynie 0,3 proc. (PAP)

amy/ ksaj/ mc/

bErwSmuW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)